Reklama

FreD kontra narkotyki

Opublikowano:
Autor:

FreD kontra narkotyki  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gostyninie ruszyła II edycja programu profilaktycznego „FreD goes net”. Pierwsze spotkanie odbyło się w siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie. Miało ono charakter informacyjny i skierowane było dla osób i instytucji zainteresowanych wdrożeniem programu. W drugiej części odbyło się natomiast szkolenie instruktażowe dla partnerów.

W Gostyninie ruszyła II edycja programu profilaktycznego ?FreD goes net?. Pierwsze spotkanie odbyło się w siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie. Miało ono charakter informacyjny i skierowane było dla osób i instytucji zainteresowanych wdrożeniem programu. W drugiej części odbyło się natomiast szkolenie instruktażowe dla partnerów.

Adresatami programu FreD są młode osoby używające narkotyków w sposób okazjonalny, często „przyłapane” na używaniu lub posiadaniu substancji psychoaktywnych i tzw. dopalaczy, bądź w związku z ich używaniem popełniły czyn zabroniony, uprzednio nie korzystające z żadnej formy pomocy. Zazwyczaj są to osoby, które kwestii używania substancji nie spostrzegają jako problemu lub mają niską świadomość w tym zakresie bądź ich podejście do używania narkotyków lub alkoholu cechuje ambiwalencja.

Celem programu jest przeciwdziałanie rozwojowi uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Cel ten jest osiągany poprzez pogłębienie wiedzy uczestników programu na temat zdrowotnych, społecznych i prawnych konsekwencji używania substancji psychoaktywnych (alkoholu i narkotyków) oraz wiedzy na temat miejsc pomocy, a także poprzez zmianę postaw wobec używania ww. substancji.

Program "FreD goes net" stanowi część międzynarodowego projektu. W Polsce wdrożony został w kilkudziesięciu miastach pod merytorycznym nadzorem Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. W Gostyninie jest realizowany już po raz drugi w ramach zadania finansowanego ze środków miasta pod nazwą "FreD w Gostyninie".  Realizatorem programu jest wyłonione w drodze konkursu Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy, od wielu lat współpracujące z Monarem w Płocku.

Jeżeli czujesz, że ten program jest dla Ciebie lub Twojego dziecka, możesz skontaktować się z realizatorami programu pod nr tel. 530 606 742 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00). Dla zainteresowanych szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://fredwgostyninie.kiip.eu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE