Reklama

Reklama

Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" szuka prezesa. Jakie są wymagania?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Burzyńska

Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" szuka prezesa. Jakie są wymagania? - Zdjęcie główne

foto Karolina Burzyńska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Fundusz Grantowy dla Płocka" to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Płocka, PKN ORLEN i Basell Orlen Polyolefins. Przez 18 lat działalności fundacja przyznała ponad 5 mln złotych na różne projekty społeczne w Płocku. Teraz szuka prezesa, który pokieruje działaniami.

Reklama

Fundusz Grantowy dla Płocka powołano 6 maja 2003 roku, a 22 grudnia 2003 roku ogłoszono wyniki pierwszego konkursu grantowego. Przez 18 lat przyznano kilkaset grantów. Teraz fundacja szuka prezesa zarządu.  

- Osoby zainteresowane pracą w Funduszu Grantowym powinny przede wszystkim posiadać wiedzę dotyczącą zagadnień prawnych związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych oraz znać podstawowe zasady księgowości i finansowania podmiotów trzeciego sektora. Atutem będzie znajomość środowiska płockich organizacji pozarządowych, a także doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów m.in. finansowanych ze środków UE - czytamy w ogłoszeniu. 

Co należy do obowiązków prezesa? To m.in. planowanie budżetu, prowadzenie i rozliczanie realizowanych projektów dofinansowanych ze środków Fundacji oraz ze środków zewnętrznych, a także pozyskiwanie środków finansowych na działalność statutową w tym z funduszy UE i innych źródeł o podobnym charakterze.

- W zakresie obowiązków Prezesa znajduje się również konieczność opracowania materiałów informacyjnych i promocyjnych w formie prezentacji oraz samodzielna aktualizacja informacji na stronie internetowej Fundacji i profilach social media.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Funduszu Grantowego. Czas na składanie aplikacji mija 23 listopada.

Prezesa wybierze sześcioosobowa Rada Fundacji, w której znajdują się przedstawiciele założycieli Funduszu Grantowego czyli Miasta Płocka, PKN ORLEN oraz Basell Orlen Polyolefins.

Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy