Reklama

Galeria MCK im. Pawła Tencera

Opublikowano:
Autor:

Galeria MCK im. Pawła Tencera - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Mieszkańcy uczestniczyli w pośmiertnym wernisażu Pawła Tencera pt. ,,Paryż'. W trakcie uroczystości nadano imię galerii MCK. Od teraz gostynińska galeria nosi imię jednego z największych gostynińskich artystów - Pawła Tencera.

Wczoraj w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Mieszkańcy uczestniczyli w pośmiertnym wernisażu Pawła Tencera pt. ,,Paryż'. W trakcie uroczystości nadano imię galerii MCK. Od teraz gostynińska galeria nosi imię jednego z największych gostynińskich artystów - Pawła Tencera.

Na początku dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Aleksandra Milczarek oraz Krzysztof Koper przywitali gości oraz dokonali odsłonięcia tablicy z imieniem galerii. Od teraz galeria będzie nosić imię Pawła Tencera. Następnie synowie zmarłego artysty wraz z burmistrzem Pawłem Kalinowskim przecięli wstęgę, w celu odsłonięcia obrazu zmarłego malarza. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich starszy syn Pawła Tencera, który serdecznie podziękował za wyróżnienie i pełnym wzruszenia głosem wyraził dumę jaką napawa go twórczość i dorobek ojca. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, zgromadzeni goście mogli przyglądać się obrazom namalowanym przez Pawła Tencera.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE