Reklama

Gdzie jechać nad jezioro? Trochę wody dla ochłody

Opublikowano:
Autor:

Gdzie jechać nad jezioro? Trochę wody dla ochłody - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lato daje o sobie znać już od pierwszych dni wakacji. Dokąd mogą wybrać się mieszkańcy naszego regionu, aby odpocząć od zgiełku miast, pracy i codziennych obowiązków, a przy tym przyjemnie się ochłodzić? Specjalnie dla naszych Czytelników prześwietlamy plaże i kąpieliska, na które warto się wybrać w upalne dni.Nie od dziś wiadomo, że w naszej najbliższej okolicy najbardziej obfitym w zbiorniki wodne jest powiat gostyniński i to właśnie tam najczęściej wybierają się mieszkańcy Kutna, Łęczycy, czy samego Gostynina oraz ich okolic. Tradycyjnie, jak co roku, gostyninianie mają do dyspozycji kąpielisko przy jeziorze Bratoszewo usytuowanym na obrzeżach miasta przy ul. Dybanka.

Lato daje o sobie znać już od pierwszych dni wakacji. Dokąd mogą wybrać się mieszkańcy naszego regionu, aby odpocząć od zgiełku miast, pracy i codziennych obowiązków, a przy tym przyjemnie się ochłodzić? Specjalnie dla naszych Czytelników prześwietlamy plaże i kąpieliska, na które warto się wybrać w upalne dni. Nie od dziś wiadomo, że w naszej najbliższej okolicy najbardziej obfitym w zbiorniki wodne jest powiat gostyniński i to właśnie tam najczęściej wybierają się mieszkańcy Kutna, Łęczycy, czy samego Gostynina oraz ich okolic. Tradycyjnie, jak co roku, gostyninianie mają do dyspozycji kąpielisko przy jeziorze Bratoszewo usytuowanym na obrzeżach miasta przy ul. Dybanka.

Bezpieczeństwo zapewniają tam ratownicy WOPR. Co roku w okresie wakacyjnym gostynińska plaża pęka w szwach! Nieco dalej, 10 km na północ od Gostynina, znajdziemy prawdziwe zagłębie zbiorników wodnych – jezioro Białe, Sumino oraz Lucieńskie to te najczęściej wybierane przez wczasowiczów.

Prywatne ośrodki wypoczynkowe zapewniają tam wydzielone miejsca do bezpiecznej kąpieli. Udając się w stronę Łącka (16 km od Gostynina) natomiast trafimy na imprezową Grabinę, a 9 km dalej Koszelówkę, która obfituje w liczne pola kempingowe. Odbijając 14 km na zachód od Gostynina dotrzemy na, chyba wszystkim znane i przez wszystkich lubiane, Skrzynki i Jezioro Skrzyneckie, a ok. 9 km dalej Goreńskie i Krzewent, które również są bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym.

Mieszkańcy Krośniewic także mają do wyboru kilka plaż w swoich okolicach – 18 km na północ u swojego sąsiada w Lubieniu Kujawskim można bardzo przyjemnie spędzić czas wolny. Do dyspozycji wczasowiczów jest plaża, molo, a w weekendy rozbrzmiewają tam dyskotekowe rytmy porywające wszystkich do tańca. Nieopodal swoje plaże na turystów otwierają również Chodecz (24 km od Krośniewic) i Choceń (34 km od Krośniewic). Dla miejskich leniuszków również jest alternatywa – w mieście róż mogą oni skorzystać z basenu miejskiego na świeżym powietrzu i Aquaparku Kutno oraz pływalni krytych w Ozorkowie i Gostyninie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE