Reklama

Gimnazjaliści udali się do Łodzi, zwiedzili Muzeum Sztuki w Manufakturze

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści udali się do Łodzi, zwiedzili Muzeum Sztuki w Manufakturze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przekór przesądom, w piątek trzynastego uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie udali się na kolejną szkolną wycieczkę, tym razem do Łodzi. Głównym punktem wyprawy było zwiedzenie jednej z trzech siedzib Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze.

Na przekór przesądom, w piątek trzynastego uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie udali się na kolejną szkolną wycieczkę, tym razem do Łodzi. Głównym punktem wyprawy było zwiedzenie jednej z trzech siedzib Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze.

Uczniów nie zniechęciła zimowa aura i już w porannych godzinach wraz z opiekunkami wycieczki Marią Antczak i Barbarą Lewandowską udali się do jednej z trzech siedzib Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze. Po zwiedzeniu bieżącej wystawy młodzież miała okazję wziąć udziału w niezwykle ciekawych warsztatach rozwijania twórczej wyobraźni. Tematem przewodnim piątkowych zajęć pt.  „Wykaż się” był motyw podróży. Z lekką pomocą przewodnika muzeum, powstały bardzo interesujące prace wykonane przez gimnazjalistów. Jak twierdzą uczniowie z Gostynina, spędzili oni bardzo dobrze i pożytecznie czas, a dwie godziny spędzone w muzeum upłynęły bardzo szybko. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium EC 1, uznanym przez National Geographic Traveler pierwszym z nowych cudów Polski 2016 roku. Młodzież mogła w nim obejrzeć film „Czarne dziury”. Projekcję poprzedził opis zjawisk astronomicznych, zachodzących aktualnie na niebie. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają czarne dziury. Oprócz tego, uczniowie poznali nowe pojęcia i symulacje wyglądu tych niezwykłych miejsc, obszarów przestrzeni, których istnienie przewidziała Ogólna Teoria Względności Alberta Einsteina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE