Reklama

Gimnazjaliści z "Jedynki" uroczyście ślubują...

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści z "Jedynki" uroczyście ślubują... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegły czwartek odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.

W ubiegły czwartek odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie.

 W uroczystości wzięli udział: burmistrz Paweł Kalinowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Stanisław Wróblewski, rodzice, wychowawcy klas pierwszych, nauczyciele i uczniowie. W pierwszej, oficjalnej części głos zabrał dyrektor Robert Pypkowski powitawszy wszystkich zgromadzonych, w szczególny sposób zwrócił się do pierwszoklasistów, którym życzył owocnej i przyjemnej nauki w murach naszej szkoły. Budujące dla społeczności szkolnej słowa burmistrza, który pochwalił podejmowane przez szkołę przedsięwzięcia i możliwości edukacyjne oraz lokalowe dawane uczniom.

Dyrektor Stanisław Wróblewski wyraził zadowolenie, że wśród tegorocznych uczniów klas pierwszych jest wielu absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3. Następnie pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły być godnymi reprezentantami społeczności uczniowskiej, której stali się pełnoprawnymi członkami.

Uroczystość uświetniła część artystyczna, czyli montaż słowno-muzyczny, który przygotowali Mariola Lewandowska i Arkadiusz Szulczewski oraz  uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. W scenariuszu wykorzystano teksty własne oraz wiersze J. Lieberta „Uczę się ciebie człowieku”, W. Szymborskiej „Lekcja”, K.I. Gałczyńskiego „Wiersz o wielkiej wdzięczności”. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwolą zapomnieć tej uroczystości.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE