Reklama

Gimnazjalistki będą... posłankami

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjalistki będą... posłankami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To nie żart: dwie uczennice I klasy Gimnazjum w Białotarsku zasiądą w ławach poselskich w charakterze posłanek. Takie rewelacje to efekt projektu edukacyjnego "Sejm Dzieci i Młodzieży".

To nie żart: dwie uczennice I klasy Gimnazjum w Białotarsku zasiądą w ławach poselskich w charakterze posłanek. Takie rewelacje to efekt projektu edukacyjnego "Sejm Dzieci i Młodzieży".

Uczennice Marta Balcerzak i Karolina Rędzikowska podjęły się realizacji zadania rekrutacyjnego, otrzymały mandat i  1 czerwca zasiądą w ławach poselskich Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na Wiejskiej w Warszawie w charakterze posłanek. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie "Sejm Dzieci i Młodzieży"

Celem projektu jest ukazywanie na czym polega odpowiedzialność obywatelska przez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego sejmu i demokracji parlamentarnej.

Projekt skierowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W rekrutacji zostaje wyłonionych 230 dwuosobowych zespołów. Nagrodą dla autorów najwyżej ocenionych prac jest udział w posiedzeniu XXIII SDiM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE