Reklama

Gmina walczy z azbestem: Unia przyznała dotację

Opublikowano:
Autor:

Gmina walczy z azbestem: Unia przyznała dotację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkudziesięciu gospodarzy z gminy Szczawin Kościelny skorzysta z unijnego dofinansowania na usuwanie i utylizację azbestu. Środki, o które starał się samorząd trafiły już do kieszeni gminy, a wójt dał zielone światło na rozpoczęcie prac.

Kilkudziesięciu gospodarzy z gminy Szczawin Kościelny skorzysta z unijnego dofinansowania na usuwanie i utylizację azbestu. Środki, o które starał się samorząd trafiły już do kieszeni gminy, a wójt dał zielone światło na rozpoczęcie prac.

Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ok. 51 tys. zł w ramach Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Województwa Mazowieckiego. Do tej kwoty władze zamierzają dorzucić ok. 15 tys. zł z własnych środków. Dzięki wsparciu finansowemu, eternit może zniknąć z nawet 50 posesji na terenie gminy Szczawin Kościelny. Wójt Jerzy Sochacki wyjaśnia, że ruszyły już pierwsze prace w tym zakresie. Niewykluczone jednak, że gmina będzie starać się pozyskanie kolejnych środków na ten cel. Wójt wyjaśnia, że chciałby, aby w tym roku udało się wykonać zadania o łącznej wartości ok. 100 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE