Reklama

Goście z Kłodawy, Kutna i Płocka na Rajdzie Niepodległa 2018 [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Goście z Kłodawy, Kutna i Płocka na Rajdzie Niepodległa 2018 [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodawski Klub Solnych Cyklistów, goście z Płocka, Kutna oraz miłośnicy dwóch kółek z powiatu gostynińskiego wzięli udział w Powiatowym Rajdzie Rowerowym – Niepodległa 2018.

Kłodawski Klub Solnych Cyklistów, goście z Płocka, Kutna oraz miłośnicy dwóch kółek z powiatu gostynińskiego wzięli udział w Powiatowym Rajdzie Rowerowym – Niepodległa 2018.

Impreza zorganizowana została dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Starostwo Powiatowe w Gostyninie i PTTK Gostynin. Komandorem rajdu był Mariusz Gajewski, a licząca 16 kilometrów trasa wytyczona została tak, by każdy uczestnik rajdu mógł przejechać ją bez kłopotów. 
Chętni uczestnicy mogli korzystać z mobilnej aplikacji Miejscowy Patriota. Dzięki niej oraz nieocenionej wiedzy komandora osoby biorące udział w rajdzie poznały historię miasta i jego okolicy, zabytki, pomniki i największe atrakcje regionu.
Pierwszy postój wyznaczony został u Tadeusza Biniewiccza, gostynińskiego artysty, który znany jest nie tylko w naszym regionie, ale w wielu polskich miastach, w których stoją przygotowane przez niego pomniki, a nawet poza granicami Polski. Rzeźbiarz mówił o swej działalności, o udziale w sympozjach rzeźbiarskich w Belgii, najnowszych zamówieniach, wśród których znalazł się orzeł zamówiony dla miejscowości Kowal dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości. 
Kolejnymi punktami na trasie rajdu były Oz Gostyniński, Stary Młyn w Brzozówce, pomniki w Kraśnicy i Gaśnem.
Rajd miał rodzinny charakter, więc jego tempo dostosowane zostało do najmłodszych uczestników imprezy. Każdy otrzymał drobny upominek, a na koniec wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek nieopodal gostynińskiego zamku, przy którym rajd rozpoczął się i zakończył. O bezpieczeństwo na trasie zadbała gostynińska drogówka wspierana przez OSP Białotarsk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE