Reklama

Gostynin biega

Opublikowano:
Autor:

Gostynin biega - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Gostynina wzięli udział w 13. edycji ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano 2 biegi, za które przyznano nagrody dla kilku kategorii wiekowych.

Mieszkańcy Gostynina wzięli udział w 13. edycji ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano 2 biegi, za które przyznano nagrody dla kilku kategorii wiekowych.

Pierwsze na 250-metrowej trasie pojawiły się mamy z dziećmi z roczników 2010 i młodszymi. Wśród kilkunastu rywalizujących par najlepsza okazała się Magdalena Tyszkiewicz z synem Hubertem, drugie miejsce przypadło Agnieszce Perczyńskiej i synowi Adamowi, a trzecie - Beacie Tomczak z córką Emilią. 

O godz. 17 rozpoczął się bieg na dystansie 2 kilometrów, w którym wzięło udział ponad 60 osób. W kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył Paweł Wojtczak przed Andrzejem Piętką i Łukaszem Fleischerem ze Zwolenia. Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Kaczor, która wyprzedziła Annę Zielińską i Alicję Matusiak. Poza tym przyznano nagrody w następujących kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych (roczniki 2007 i młodsze oraz 2004 i młodsze), a także chłopców i dziewcząt z gimnazjum.

- Biegam od 10 lat, choć z małą przerwą - mówi zwycięzca najbardziej prestiżowej kategorii Paweł Wojtczak. - Systematycznie trenuję od 2 lat i są tego efekty, bo poza dzisiejszą wygraną mogę się pochwalić zajęciem ogółem 5. miejsca w ostatnim Biegu Europejskim w Płocku i 2. w swojej kategorii wiekowej. Startuję praktycznie na terenie całej Polski, a w ubiegłym roku skusiłem się nawet na udział w maratonie, ale mój koronny dystans to półmaraton. Mimo że jeżdżę również na rowerze, to jednak bieganie jest dla mnie najważniejsze, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w takich akcjach jak "Polska Biega", bo myślę, że prawie każdy może tu spróbować swoich sił - kończy.

Najbliższa impreza biegowa w Gostyninie to II Bieg Zamkowy, który odbędzie się 11 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE