Reklama

Gostynin podczas I wojny światowej

Opublikowano:
Autor:

Gostynin podczas I wojny światowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyły się warsztaty historyczne, w których udział wzięła niemiecka mniejszość narodowa. Głównym tematem zajęć były dzieje niemieckich osadników mieszkających w Gostyninie oraz wydarzenia z pierwszej wojny światowej na terenie miasta.

Wczoraj w Urzędzie Miasta odbyły się warsztaty historyczne, w których udział wzięła niemiecka mniejszość narodowa. Głównym tematem zajęć były dzieje niemieckich osadników mieszkających w Gostyninie oraz wydarzenia z pierwszej wojny światowej na terenie miasta.

Podczas warsztatów głos zabrał zaproszony gość Gunther Fuch, który opowiedział o czasach wojennych oraz przedstawił, jak funkcjonował w tamtym okresie budynek Urzędu Miasta. Najciekawszym punktem opowiadania był moment, w którym historyk wspominał urząd, który podczas wojny pełnił funkcję szpitala dla niemieckich żołnierzy. Nie były to tylko domysły, ponieważ niemiecki regionalista udowodnił swoje zdanie pokazując stare pocztówki z widokiem na budynek. Posiadane przez niego karty pocztowe wysyłali do swoich rodzin niemieccy żołnierze leczeni w wojskowym szpitalu w Gostyninie. Po omówieniu dziejów niemieckich osadników młodzież została zaproszona przez włodarzy miasta do zwiedzenia gabinetów, w których kiedyś leczono rannych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE