Reklama

Reklama

Gostynin świętuje odzyskanie niepodległości

Opublikowano: 11 listopada 2020 16:59
Autor: J.C

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Narodowe Święto Niepodległości od ponad trzydziestu lat każdego roku obchodzimy 11 listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, które nastąpiło po 123 latach zaborów. W dniu dzisiejszym w Gostyninie w ograniczony sposób, spowodowany pandemią koronawirusa, obchodzono 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Reklama

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej pw. św. Marcina w Gostyninie. Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Rederem złożyli wiązankę i zapalili znicz przy kwaterze wojennej żołnierzy Wojska Polskiego poległych i zmarłych z ran we wrześniu 1939 r. oraz cywilnych ofiar terroru hitlerowskiego z okresu II wojny światowej.

Następnie w Kościele NMP Matki Kościoła wraz z pozostałymi wiernymi uczestniczyli we Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny, a także poległych bohaterów tamtych czasów.

Po nabożeństwie wiązanki kwiatów i znicze zostały złożone przez delegacje przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie odśpiewano ulubioną „Barkę” papieża. Hołd bohaterom oddano także przy tablicy na ulicy Floriańskiej, gdzie straceni zostali przez hitlerowców mieszkańcy Gostynina, a następnie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Źródło: UM Gostynin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.