Reklama

Gostynin z kulturą na bakier? NCK opublikowało nowy ranking

Opublikowano:
Autor:

Gostynin z kulturą na bakier? NCK opublikowało nowy ranking - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół ds. Statystyki Narodowego Centrum Kultury opracował ranking gmin pod względem wydatków na kulturę. Zestawienie uwzględnia kondycję finansową gmin i oparte jest o dane na temat życia kulturalnego w poszczególnych jednostkach samorządowych. W rankingu tym Gostynin wypada jednak dość blado...

Zespół ds. Statystyki Narodowego Centrum Kultury opracował ranking gmin pod względem wydatków na kulturę. Zestawienie uwzględnia kondycję finansową gmin i oparte jest o dane na temat życia kulturalnego w poszczególnych jednostkach samorządowych. W rankingu tym Gostynin wypada jednak dość blado...

Ranking uwzględnia dane Ministerwstwa Finansów oraz Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2015-2016. Składowe rankingu to : działalność i uczestnictwo w kulturze (m.in uczestnicy imprez w domach kultury i grupy artystyczne w domach kultury na 1000 mieszkańców)  wydatki na kulturę per capita i udział kultury w budżecie. Ranking podzielony jest na 12 kategorii wyróżnionych ze względu na dwa kryteria - typ gminy oraz zamożność (duża, średnia, mała). 

Gostynin  znalazł się grupie gmin miejskich o małej zamożności. W tym zestawieniu znalazło się 59 jednostek samorządowych, a Gostynin uplasował się w dolnej części tabeli - dopiero na 44. miejscu. Powodów do dumy nie może mieć też gmina Gostynin, której w zestawieniu gmin wiejskich o małej zamożności przypadła 283. pozycja na 390 możliwych. 

Dużo lepiej w tym rankingu wypadły gminy ościenne. Płock uplasował się na 5. pozycji wśród 16 miast na prawach powiatowych o dużej zamożności, zaś na bardzo wysokim - 5. miejscu ze 119 - w rankingu gmin miejskich o średniej zamożności znalazło się Kutno. 
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE