Reklama

Gostyninianie obchodzili 97. rocznicę Cudu nad Wisłą

Opublikowano:
Autor:

Gostyninianie obchodzili 97. rocznicę Cudu nad Wisłą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Gostyninie odbyły się obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczęła je Msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiana przez ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego w kościele pw. NMP Matki Kościoła.

Wczoraj w Gostyninie odbyły się obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpoczęła je Msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiana przez ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego w kościele pw. NMP Matki Kościoła.

Po zakończonej Mszy zebrani w kościele uczestnicy obchodów udali się pod pomnik Jana Pawła II , aby złożyć wiązanki i kwiaty oraz zapalić znicze. Następnie wszyscy przemaszerowali na czele z Miejską Orkiestrą Dętą pod batutą pana Józefa Pakulskiego i gostynińskimi mażoretkami pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam głos zabrał burmistrz Paweł Kalinowski.

- Do walki stawał każdy, kto był zdolny do noszenia broni, tam gdzie nie można było ogłosić mobilizacji formowała się armia ochotnicza. Do wojska szły całe klasy gimnazjalne i drużyny harcerskie. Starsze osoby przekazywały na uzbrojenie armii oszczędności całego życia. Szeregowi żołnierze wkładali nadludzki wysiłek, przelewając krew i często poświęcając własne życie dla swojego kraju.

Włodarz skierował również słowa do żołnierzy obecnie pełniących służbę

- Dzisiaj na straży naszego bezpieczeństwa stoją polscy żołnierze, z których jesteśmy dumni. To oni walczą w miejscach gdzie toczy się wojna, pomagają zagrożonym. Wiemy doskonale, że na polskie wojsko możemy liczyć w każdej sytuacji. Żołnierzom służącym Ojczyźnie składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowania.

Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy pomniku Marszałka Piłsudskiego, a gospodarz naszego miasta podziękował wszystkim zebranym za udział w tym wyjątkowym święcie patriotycznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE