Reklama

Gostyninianin otrzyma milion dolarów od Facebooka!?

Opublikowano:
Autor:

Gostyninianin otrzyma milion dolarów od Facebooka!? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dałeś się nabrać? Akurat w tym przypadku nic Ci nie grozi. Gorzej, jeśli uwierzysz w treść maila, informującego, że znalazłeś się wśród szczęśliwców, na których konto trafi okrąglutkie milion dolarów od samego Marka Zuckerberga. O tego typu wiadomościach alarmują internauci, rzekomymi zwycięzcami facebookowego konkursu są też mieszkańcy Gostynina. Jesteście ciekawi, jakie kity wciskają oszuści? Mamy pełną treść maila.

Dałeś się nabrać? Akurat w tym przypadku nic Ci nie grozi. Gorzej, jeśli uwierzysz w treść maila, informującego, że znalazłeś się wśród szczęśliwców, na których konto trafi okrąglutkie milion dolarów od samego Marka Zuckerberga. O tego typu wiadomościach alarmują internauci, rzekomymi zwycięzcami facebookowego konkursu są też mieszkańcy Gostynina. Jesteście ciekawi, jakie kity wciskają oszuści? Mamy pełną treść maila.

Rzecz jasna, to nic innego jak podstępny phishing, choć - niestety - znajdą się i desperaci, którzy uwierzą w swoje niebywałe szczęście i wpadną w tarapaty. Do naiwnych nie należą nasi Czytelnicy, którzy podzielili się z nami treścią wiadomości. 

Szanowny użytkowniku Facebook:

Ma to na celu poinformowanie Cię, że Twoje konto na Facebooku wygrało nagrodę pieniężna w wysokości $1,000,000.00 (1 000 000 dolarów amerykańskich) za promocję Edition 2019 na Facebooku.

Gratulujemy Ci bycia jednym z wybranych osób.

Dlatego zaleca się, aby przesłać następujące informacje do zarządzania FACEBOOK INC do przetwarzania roszczenia [[email protected]]

1. pełna nazwa.............
 2. kraj..............
 3. adres kontaktowy........
 4. numer telefonu.....
 5. stan cywilny........
 6. zawód............
 7. firma...................
 8. wiek..........................

Gratulacje!! Jeszcze raz.

Ze względów bezpieczeństwa, doradzamy wszystkim zwycięzcom, aby te informacje były poufne od ogółu społeczeństwa do czasu przetworzenia roszczenia i Twojej nagrody. Jest to część naszego protokołu bezpieczeństwa, aby uniknąć podwójnego roszczenia i nieuzasadnione korzystanie z tego programu przez pracowników niebędących uczestnikami lub nieoficjalnych.

Wyślij informacje do oficjalnego adresu roszczenia przetwarzania {[email protected]]

Office of the President
CEO of Facebook
Mr Mark Zuckerberg
[email protected]

Jeśli więc otrzymałeś podobnego maila, lepiej nie odpisuj... Najprawdopodobniej oszust chce wyłudzić od Ciebie poufne dane (np. dane logowania, dane karty kredytowej), bądź zainfekować komputer szkodliwym oprogramowaniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE