Reklama

Gostynińscy artyści nagrodzeni przez władze miasta

Opublikowano:
Autor:

Gostynińscy artyści nagrodzeni przez władze miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mirosława Pietrzak i Tadeusz Biniewicz otrzymali nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Oficjalne wręczenie nagród miało miejsce podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

Mirosława Pietrzak i Tadeusz Biniewicz otrzymali nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Oficjalne wręczenie nagród miało miejsce podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Robackim wręczyli nagrody, życząc dalszej owocnej i twórczej pracy. Nagrodę otrzyma także Stanisław Augustyniak, który nie mógł być obecny na sesji.

Mirosława Pietrzak jest założycielką i instruktorem zespołu tanecznego "Ananasy" działającego przy Szkole Podstawowej nr 3. W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Przez cały czas istnienia zespół zdobywa szereg nagród i wyróżnień promując miasto, gostynińskie dzieci i młodzież na terenie całego kraju. O przyznanie nagrody dla pani Mirosławy wnioskowała  Komisja Edukacji, Kultury i Sportu. 

Wniosek o doroczną nagrodę Gminy Miasta Gostynina dl Tadeusza Biniewicza złożyło natomiast Miejskie Centrum Kultury. Dorobek tego utalentowanego rysownika, malarza i rzeźbiarza jest ogromny. Tworzy w drewnie, piaskowcu, marmurze i granicie, takie prace jak np.: postać orła białego dla I Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, postać papieża Jana Pawła II z 9-tonowego bloku granitu czy rzeźba króla Kazimierza III Wielkiego największa w Polsce, wykonana na zlecenie miasta Kowala.

Warto przypomnieć, że Zarządzeniem burmistrza z dnia 11 czerwca 2018r. powołana została Komisja do spraw nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, która przyznała nagrody.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE