Reklama

Gostynińscy biegacze na podium podczas V Tumskiej Dychy

Opublikowano:
Autor:

Gostynińscy biegacze na podium podczas V Tumskiej Dychy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłą niedziele zawodnicy reprezentujący nasze miasto wystartowali w biegu ulicznym ,,Tumska Dycha’’ w Płocku. W biegu udział wzięło ponad 350 biegaczy. Mimo tak licznej konkurenci, gostynińscy sportowcy zdołali zająć wysokie miejsca.

W ubiegłą niedziele zawodnicy reprezentujący nasze miasto wystartowali w biegu ulicznym ,,Tumska Dycha?? w Płocku. W biegu udział wzięło ponad 350 biegaczy. Mimo tak licznej konkurenci, gostynińscy sportowcy zdołali zająć wysokie miejsca.

Sportowcy sprawdzili swoje siły na dystansie 10 km na trasie usytuowanej na płockim Starym Rynku i malowniczym wybrzeżu wiślanym. Jako pierwszy do mety z gostynińskich biegaczy dobiegł na 12 miejscu z czasem 34:52 Paweł Wojtczak. Uzyskany czas dał mu 1 miejsce w kategorii wiekowej M26-35.

- Dzisiejszy bieg w Płocku uważam za najlepszy swój występ w tym sezonie. Trasa nie była dość łatwa, ostatnie 800 metrów przed metą było pod górkę, jednak udało mi się nie zwolnić tempa. Z uzyskanym czasem zająłem pierwsze miejsce  w swojej kategorii wiekowej, wygrywając tym samym kartę podarunkową do jednego z płockich sklepów w wysokości 100 złotych. Bieg zdominowali biegacze z Ukrainy, którzy zajęli 6 pierwszych miejsc, ja z Polaków dobiegłem do mety na siódmej pozycji – opowiada Paweł Wojtczak, zawodnik klubu Płock Biega No Age Limit.

Niecałe pół minuty za Pawłem na mecie pojawił się drugi reprezentant Gostynina, Hubert Jaśkiewicz. Kończąc bieg na 15 miejscu w kategorii Open z czasem 35:16, Gostynianin zajął tym samym 2 miejsce również w kategorii M26-35. Dzięki temu na podium stanęli dwaj nasi biegacze należący właśnie do tej grupy wiekowej. Udział w biegu wziął również młody mieszkaniec Gostynina Jakub Dołęgowski, który ukończył zawody z czasem 51:30. Podczas piątej edycji Tumskiej Dychy nie zabrakło akcentu kobiecego, w biegowej walce na 10km udział wzięła reprezentująca Gostynin Danuta Dobrzyńska. Walkę z dość wymagającą trasą zakończyła z czasem 58:58. Po dobiegnięciu do mety okazało się, że gostynińska biegaczka pobiła swój życiowy rekord przebiegając dystans dziesięciu kilometrów w mniej niż godzinę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE