Reklama

Gostynińscy "Nobliści" nagrodzeni!

Opublikowano:
Autor:

Gostynińscy "Nobliści" nagrodzeni! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Michał Paszkiewicz i Kamil Wiliński - uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie znaleźli się wśród laureatów 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.

Michał Paszkiewicz i Kamil Wiliński - uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie znaleźli się wśród laureatów 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży ?Młodzi Twórcy Literatury?.

Tegoroczna edycja konkursu, którego organizatorem jest Książnica Płocka, została poświęcona 1050. rocznicy Chrztu Polski. Do tego wydarzenia nawiązywał temat „966-otwórzccie drzwi do świata”.
– Chcieliśmy, by to, co zdarzyło się wieki temu, skłoniło młodych ludzi do zastanowienia się, jakie znaczenie miał Chrzest dla rodzącej się i umacniającej państwowości polskiej. Prace literackie stały się okazją do podróży przez wieki, inspirowały do tworzenia najróżniejszych opowieści o głównym bohaterze rocznicowego zdarzenia, o odnajdywaniu się w realiach, których się wcześniej nie znało – tłumaczyli organizatorzy.
W konkursie wzięło udział ponad 200 młodych literatów z całej Polski, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe – 8-10 lat, 11-12 lat oraz 13-16 lat. Prace oceniane były przez jury w składzie Ewa Nowak (autorka książek dla dzieci i młodzieży) i Martyna Chuderska (dziennikarka Redakcji Dziecięcej i Młodzieżowej Polskiego Radia).
W trzeciej grupie wiekowej wśród laureatów znaleźli się Michał Paszkiewicz oraz Kamil Wiliński, na co dzień uczący się w Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie. Jurorki podkreślały dojrzałość obu młodych autorów, używany przez nich język oraz poczucie humoru. – Temat był ekstremalnie trudny, ale poradziliście sobie z nim doskonale – przyznała Martyna Chuderska. – Gratuluję wam obu doskonałego stylu, świetnych pomysłów i odwagi. Bo trzeba było wykazać się nie lada odwagą, aby zgłosić swoją pracę do tak trudnego konkursu. Mam nadzieję, że wasza przygoda z literaturą na tym się nie skończy.
Koniec rozmowy na czacie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE