Reklama

Gostynińscy tenisiści wywalczyli awans do ogólnopolskiego turnieju

Opublikowano:
Autor:

Gostynińscy tenisiści wywalczyli awans do ogólnopolskiego turnieju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „ALFA” Gostynin awansowali do turnieju w tenisa stołowego na szczeblu krajowym. 8 października w Częstochowie będą zmagać się z przeciwnikami z całej Polski.

Wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego ?ALFA? Gostynin awansowali do turnieju w tenisa stołowego na szczeblu krajowym. 8 października w Częstochowie będą zmagać się z przeciwnikami z całej Polski.

By znaleźć się wśród zawodników ogólnopolskiego turnieju tenisa stołowego członkowie klubu musieli wziąć udział w turnieju eliminacyjnym, który odbył się 30 września. Zakończone sukcesem rozgrywki umożliwiły wyjazd do Częstochowy. W gronie 64 zawodniczek oraz 64 zawodników z Polski znaleźli się: Maja Pawłowska, Bartłomiej Kapturowski, Kacper Farys.

Dodatkową motywacją dla młodych zawodników na uzyskanie dobrego  wyniku w turnieju jest fakt, iż turniej jest rozgrywany podczas 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open. Jest to największy turniej zawodowców, jaki w tym roku odbędzie się w Polsce. W sumie zgłosiło się ponad 320 zawodników i zawodniczek z 51 krajów całego świata. Zwłaszcza wśród kobiet konkurencja będzie bardzo silna – z numerem jeden zagra jedenasta rakieta świata, Japonka Mima Ito. Nie zabraknie również biało-czerwonych. Zgłosiło się ich aż 48, w tym nasze pingpongowe gwiazdy – Natalia Partyka, /którą gościliśmy w czerwcu w Szkole Podstawowej nr3 w Gostyninie/ Li Qian, Daniel Górak czy Katarzyna Grzybowska-Franc. Zabraknie tylko kontuzjowanego Jakuba Dyjasa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE