Reklama

Gostynińska LOP świętowała 90-lecie

Opublikowano:
Autor:

Gostynińska LOP świętowała 90-lecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj gostyniński oddział Ligi Ochrony Przyrody obchodził 90-lecie swojego istnienia. Uroczystość miała miejsce w Zamku Gostynińskim. Obchody rozpoczął występ dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie.

Wczoraj gostyniński oddział Ligi Ochrony Przyrody obchodził 90-lecie swojego istnienia. Uroczystość miała miejsce w Zamku Gostynińskim. 

Obchody rozpoczął występ dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie. Dzieci w programie słowno-muzycznym zachęcały odbiorców do dbania o nasze środowisko, tzn. o cztery żywioły, czyli wodę, powietrze, ogień i ziemię.
Następnie prezes Zarządu Oddziału LOP w Gostyninie pani Ewa Koprowicz powitała zebranych gości i podziękowała wieloletnim członkom LOP zaangażowanym w działalność statutową Stowarzyszenia.

Jubileuszowy dyplom uznania otrzymał także burmistrz Paweł Kalinowski za osobiste zaangażowanie w pomnażaniu ogromnego dorobku LOP, osiągane efekty w rozwoju organizacyjnym Stowarzyszenia w edukacji ekologicznej i ochronie przyrody oraz za inicjatywę i aktywną współpracę z Zarządem Okręgu LOP w Płocku, szczególnie w latach 2013-2018.

Burmistrz podczas swojego wystąpienia pogratulował Stowarzyszeniu pięknego jubileuszu i życzył dalszych działań na rzecz ochrony przyrody nie tylko w mieście, powiecie, ale też na terenie naszego kraju. Następnie wręczył wyróżnionym członkom LOP Oddział w Gostyninie upominki.
Ostatnim punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu "Przyroda – Twój Przyjaciel", który w tym roku odbył się pod nazwą "Mieszkańcy ekosystemów wodnych". Gospodarz naszego miasta ufundował nagrody dla uczestników konkursu z terenu Gostynina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE