Reklama

Gostynińska młodzież wie, że "Fizyka może być piękna"

Opublikowano:
Autor:

Gostynińska młodzież wie, że "Fizyka może być piękna" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już 3. edycja konkursu fizyczno – polonistycznego „Fizyka może być piękna” adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W eliminacjach udział wzięło 60 osób. Organizatorem konkursu jest Gostynińskie Centrum Edukacyjne.

To już 3. edycja konkursu fizyczno – polonistycznego „Fizyka może być piękna” adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W eliminacjach udział wzięło 60 osób. Organizatorem konkursu jest Gostynińskie Centrum Edukacyjne.

Inicjatorkami konkursu są nauczycielki GCE: Renata Śnieć – nauczycielka fizyki i Monika Świderek – nauczycielka języka polskiego. Do grona Jury dołączyła także Anna Kosada, nauczycielka chemii. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie fizyki wśród uczniów, przyczynianie się do wnikliwej obserwacji otaczającego świata, a także inspirowanie do tworzenia własnych tekstów literackich.

Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież miała za zadanie wybranie dowolnego zjawiska fizycznego i stworzenia na jego temat pracy plastycznej lub literackiej. 

Warto zauważyć, że do pierwszej edycji konkursu zgłosiły się 42 osoby. Dziś jest ich ponad 60. Uczestnicy nadsyłali prace z różnych szkół z całego powiatu gostynińskiego, co uważamy za ogromny sukces Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego. Oprócz nagrodzonej młodzieży, organizatorzy konkursy postanowili w tym roku wyróżnić Szkołę Podstawową nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie za przysłanie największej ilości prac na konkurs.

- Chcielibyśmy podziękować: Starostwu Powiatowemu w Gostyninie, Urzędowi Miasta Gostynin, Urzędowi Gminy Gostynin, Nadleśnictwu Gostynin i Panu Grzegorzowi Obszyńskiemu „Softnet”. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a nauczycielom za opiekę nad młodzieżą. Mamy szczerą nadzieję, że spotkamy się ponownie w  kolejnej, czwartej już edycji konkursu „Fizyka może być piękna”.

Wyniki konkursu znajdziecie w fotogalerii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE