Reklama

Gostyniński Klub Żeglarski z trzecim miejscem na regatach w Płocku

Opublikowano:
Autor:

 Gostyniński Klub Żeglarski z trzecim miejscem na regatach w Płocku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę 9 września najmłodsi członkowie klubu żeglarskiego HALS wzięli udział w ogólnopolskich regatach Klubu Żeglarskiego Petrochemia w Płocku. Rozgrywały się one w dwóch międzynarodowych klasach: MICRO i OPTIMIST. Ta druga przyniosła szczęście jednemu z uczestników, członkowi gostynińskiego klubu.

W sobotę 9 września najmłodsi członkowie klubu żeglarskiego HALS wzięli udział w ogólnopolskich regatach Klubu Żeglarskiego Petrochemia w Płocku. Rozgrywały się one w dwóch międzynarodowych klasach: MICRO i OPTIMIST. Ta druga przyniosła szczęście jednemu z uczestników, członkowi gostynińskiego klubu.

Gostynińscy żeglarze w siedmioosobowym składzie pływali w klasie Optimist. W czasie regat rozegrano trzy wyścigi. Nie obyło się bez przeszkód w postaci silnego i porywistego wiatru, co wymuszało na uczestnikach dużą zręczność i wytrzymałość psychiczną. Dla naszych młodych żeglarzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki we współzawodnictwie sportowym, regaty te były swoistym egzaminem. Członkowie GKŻ spisali się na szóstkę.
 

Ukoronowaniem dużego wysiłku i zmagań z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym było zdobycie III miejsca przez Adama Zielińskiego. Nasz gostyniński "optymista" stanął na podium obok kolegów z Łodzi, starszych i bardziej doświadczonych. Radość, którą okazywały dzieci w trakcie ceremonii dekoracji zwycięzców, była  znakomitym podsumowaniem mijającego sezonu, pełnego trudu i samozaparcia.
 

Planowane są już kolejne starty w nowym sezonie żeglarskim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE