Reklama

Gostyniński nauczyciel muzyki nominowany do prestiżowej nagrody

Opublikowano:
Autor:

Gostyniński nauczyciel muzyki nominowany do prestiżowej nagrody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Sarniak znalazł się w gronie jedenastu kandydatów do miana „Nauczyciela Muzyki 2017 roku”. Internetowe głosowanie zakończy się 16 maja 2018 roku.

Tomasz Sarniak znalazł się w gronie jedenastu kandydatów do miana „Nauczyciela Muzyki 2017 roku”. Internetowe głosowanie zakończy się 16 maja 2018 roku.

Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej po raz trzeci chce docenić najlepszych nauczycieli muzyki w Polsce. Zamiarem organizatorów konkursu jest prezentowanie kreatywnych, aktywnych, muzykujących nauczycieli, dzięki którym muzyka staje się ważnym elementem życia szkoły, będąc obecna nie tylko wśród uczniów i ich rodziców, ale i w lokalnych środowiskach. Wśród nominowanych są nauczyciele, którzy tworzą i prowadzą zespoły wokalne, instrumentalne, czy wokalno-instrumentalne, rozbudzają i rozbudzają muzyczne uzdolnienia swoich podopiecznych i kreują życie muzyczne.


 
– Chcemy poznać i nagrodzić najlepszych nauczycieli muzyki, przewodników i opiekunów muzycznych, ludzi, którzy potrafią zaszczepić miłość do muzyki, ciekawie i efektywnie jej uczyć – czytamy na internetowej stronie konkursu. – Pragniemy pokazywać najlepsze przykłady, wspierać twórczych pedagogów, będących często animatorami życia muzycznego w swoim środowisku lokalnym.

Kapituła konkursu po wstępnej selekcji wybrała jedenastu finalistów. Jeden z nich, w otwartym głosowaniu internetowym, otrzyma Nagrodę Publiczności. Finał konkursu będzie połączony z warsztatami i spotkaniem praktyków edukacji muzycznej.

Mieszkający w Gostyninie Tomasz Sarniak otrzymał nominację jako nauczyciel Szkoły Podstawowej nr w Płocku. Ale muzyki uczy również w gostynińskiej Szkole Podstawowej nr 1, a w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki opiekuje się zespołem muzycznym. 

– Nauczyciel muzyki i zajęć umuzykalniających Szkole Podstawowej nr. 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. W swojej szkole jest jednym z najbardziej lubianych nauczycieli, poważanym przez rodziców i koleżanki i kolegów. Przez swoją pracę sprawia, że muzyka jest obecna wśród uczniów, rodziców i w środowisku lokalnym. Prowadzi szkolny chór i zespół muzyczny. Podczas zajęć zespołu uczy od podstaw gry na akustycznym zestawie perkusyjnym, personaliach, instrumentach klawiszowych, gitarze basowej, gitarze elektrycznej i akustycznej, flecie prostym i dzwonkach chromatycznych. W studiu nagraniowych opracowuje bajki, inscenizacje oraz realizuje nagrania laureatów Międzyszkolnych Konkursów Muzycznych – czytamy na internetowej stronie konkursu w uzasadnieniu nominacji.

Tomasz Sarniak to prawdziwy człowiek renesansu. Swojej działalności artystycznej nie ogranicza jedynie do nauczania muzyki. Sam również jest czynnym muzykiem, od lat współpracującym ze znanym płockim bardem Pawłem Wójcikiem. Śpiewa też w chórze Vox Singers. Wraz z Mateuszem Szulborskim jest właścicielem studia nagraniowego „Garaż Studio”. To właśnie tam nagrywana była i remiksowana płyta Pawła Pilichowicza „Życia szczegół” która swoją premierę będzie miała w piątek 20 kwietnia. W Garaż Studio nagrywali również: Paweł Wójcik i Tomasz Sarniak, Ryszard Wolbach, Maciej Bieniek, Dominik Janiszewski, Kamil Miszewski, Wojtek Stanisz, Tomasz Knapik, Piotr Jędraszczak, Bram Cover Band, Black Mad Lice, Podwórkowi Chuligani, Solo Dios Basta, TRT, Pogo Da, Nowa Kultura, Nightmares, Boleck, The Grandfather, Kingdom, chór Vox Singers, kwartet Positive Vibrations, a także szkoły, instytucje, grupy teatralne i inne.

 

– Wszystkie moje muzyczne aktywności traktuję z takim samym zaangażowaniem. Każda z nich jest bowiem dla mnie tak samo ważna i daje mi wiele satysfakcji – powiedział nam Tomasz Sarniak. – Od dwóch lat najważniejszy jest dla mnie mój syn Franciszek. I to wokół niego ogniskują się moje myśli. 

 

Do 16 maja głosy na wybranego kandydata można oddawać na internetowej stronie konkursu Nauczyciel Muzyki 2017 Każda osoba, która zechce wesprzeć Tomasza Sarniaka swoim głosem, może robić to raz dziennie (co 24 godziny). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE