Reklama

Gostyniński sanepid ostrzega: woda skażona bakterią coli!

Opublikowano:
Autor:

Gostyniński sanepid ostrzega: woda skażona bakterią coli!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepokojące doniesienia z gminy Gostynin - badania próbek wody pobranych przez Powiatowy Inspektor Sanitarny wykazały obecność bakterii z grupy coli.

Niepokojące doniesienia z gminy Gostynin - badania próbek wody pobranych przez Powiatowy Inspektor Sanitarny wykazały obecność bakterii z grupy coli. 

Sanepid informuje, że 9 listopada, po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody pobranych w ramach kontroli urzędowej w dniu 6 listopada, woda z wodociągu publicznego zasilanego ze Stacji Uzdatniania Wody w Stanisławowie Skrzańskim (gmina Gostynin), nie spełnia wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294) z uwagi na obecność bakterii grupy coli.

W związku z powyższym należy przestrzegać następujących wskazówek:

1. Woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków.
2. Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych i gospodarczych.

Jak dodaje kierownik Sanepidu, Maria Wróblewska, Zakład Komunalny w Solcu został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła wody o jakości odpowiadającej obowiązującym wymaganiom oraz podjęcia działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE