Reklama

Gostynińskie przedszkolaki pokonały dystans maratonu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Gostynińskie przedszkolaki pokonały dystans maratonu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tegorocznej edycji Maratonu Przeszkolaka "Sprintem do maratonu" wzięło udział 190 osób. Po zsumowaniu dystansu pokonanego przez zawodników okazało się, że było to 42 kilometry i 800 metrów.

W tegorocznej edycji Maratonu Przeszkolaka "Sprintem do maratonu" wzięło udział 190 osób. Po zsumowaniu dystansu pokonanego przez zawodników okazało się, że było to 42 kilometry i 800 metrów.

Tegoroczna edycja Maratonu Przedszkolaka miała specjalną oprawę, ponieważ zorganizowana została jako jeden z elementów obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Dlatego wielu uczestników miało stroje z biało-czerwonymi elementami.
Lista uczestników Maratonu Przedszkolaka wydłuża się z roku na rok. Tym razem powiększyła się o dzieci z niepublicznych punktów przedszkolnych. Dzięki temu po zmierzeniu odległości pokonanej przez wszystkich uczestników zabawy, okazało się, że przekroczyła ona dystans maratonu – łącznie przebiegnięto 42,8 kilometra. 
W biegach rozgrywanych w czterech grupach wiekowych startować mogły dzieci z przedszkoli wraz z rodziną – mamą, tatą, bratem, siostrą, wujkiem, ciocią, babcią czy dziadkiem. Cały dystans przedszkolak musiał pokonać trzymając się ze swoją „parą” za rękę.
Gwoli kronikarskiego obowiązku dodać należy, że w roczniku 2014 najlepszy był Leon Augustyniak, w roczniku 201 jako pierwsza do mety dotarła Alicja Piętka, a w rocznikach 2013 i 2011 sędziowie uznali, że pierwsze miejsce należą się ex-equo dwóm uczestnikom, którzy równocześnie wpadli na linię mety. Wśród pięciolatków byli to Kacper Kijek i Kacper Myszkowski, a w gronie siedmiolatków – Antoni Grużecki i Filip Gutkowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE