Reklama

Gostynińskie sklepy znów pod lupą. Jeden z punktów wzbudził wątpliwości

Opublikowano:
Autor:

Gostynińskie sklepy znów pod lupą. Jeden z punktów wzbudził wątpliwości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna niedziela objęta zakazem handlu i kolejna kontrola Inspekcji Pracy. Ta nie ominęła także Gostynina, choć w przeciwieństwie do poprzedniej kontroli, tym razem uwagę inspektora zwróciła jedna z gostynińskich placówek. O którą z nich chodzi?

Kolejna niedziela objęta zakazem handlu i kolejna kontrola Inspekcji Pracy. Ta nie ominęła także Gostynina, choć w przeciwieństwie do poprzedniej kontroli, tym razem uwagę inspektora zwróciła jedna z gostynińskich placówek. O którą z nich chodzi?

W ubiegłą niedzielę Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie dokonał w Gostyninie 16 kontroli. Mowa o placówkach, które tego dnia były dostępne dla konsumentów. 

- W 9 punktach za ladą stał sam właściciel, w 4 członkowie rodziny, zaś w 2 przypadkach właściel pracował wspólnie z najbliższymi. Pozostałe 20 sklepów byłe tego dnia zamknięte - informuje Małgorzata Ziętek z OIP w Warszawie. 

Jedna z placówek stała się obiektem szczegółowej analizy Inspekcji. Chodzi o agencję pocztową, która jednocześnie pełni funkcję sklepu wielobranżowego. Na chwilę obecną nie stwierdzono, czy punkt był otwarty zgodnie z prawem. 

Ponadto nie odnotowano żadnych anonimowych zgłoszeń dotyczących ewentualnych nieprawidłowości. Kolejne kontrole przeprowadzone zostaną 1 kwietnia.

Zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, kto pomimo zakazu powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł.

Oto wykaz wszystkich niedziel, które w 2018 roku zostaną objęte zakazem handlu:

1, 8, 15 i 22 kwietnia;
13 i 20 maja;
10 i 17 czerwca;
8, 15 i 22 lipca;
12 i 19 sierpnia;
9, 16 i 23 września;
14 i 21 października;
11 i 18 listopada;
9 grudnia (przed świętami Bożego Narodzenia sklepy będą czynne).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE