Reklama

Grad mandatów na Floriańskiej. Kierowco, uważaj gdzie parkujesz!

Opublikowano:
Autor:

Grad mandatów na Floriańskiej. Kierowco, uważaj gdzie parkujesz! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy upatrzyli sobie początek ulicy Floriańskiej jako miejsce parkingowe. Zmotoryzowani często lekceważyli przepisy, bądź nie zauważali, że odcinek przed pasami był wyłączony z ruchu. Co prawda, obecnie powierzchni wyłączonej z ruchu już nie ma, jednak kierowcy w dalszym ciągu parkując tam, narażają się na mandat. Dlaczego?

Kierowcy upatrzyli sobie początek ulicy Floriańskiej jako miejsce parkingowe. Zmotoryzowani często lekceważyli przepisy, bądź nie zauważali, że odcinek przed pasami był wyłączony z ruchu. Co prawda, obecnie powierzchni wyłączonej z ruchu już nie ma, jednak kierowcy w dalszym ciągu parkując tam, narażają się na mandat. Dlaczego?

Jak informuje  sierż.szt. Dorota Słomkowska z KPP Gostynin kierujący pojazdem zatrzymujący pojazd przed przejściem dla pieszych w odległości mniejszej niż 10 metrów popełnia wykroczenie, za które policjant może na kierującego nałożyć mandat karny w wysokości od 100 do 300 złotych i 1 punkt karny. Oficer prasowy podkreśla, że zatrzymanie pojazdu w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych ma znaczący wpływ na widoczność pieszego na pasach, a co za tym idzie stwarza ogromne zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Policjanci w codziennej służbie dokonują kontroli rejonów przejść dla pieszych i w zależności od zaistniałej sytuacji,  a także jej okoliczności stosują dostępne przepisami prawa sankcje karne w stosunku do sprawców wykroczeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE