Reklama

Groźny pożar lasu nieopodal Gostynina [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Groźny pożar lasu nieopodal Gostynina [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek 8 maja o godzinie 14.43 wybuchł pożar lasu w miejscowości Lipianki w gminie Nowy Duninów. W jego gaszeniu brali udział również strażacy z Gostynina.

We wtorek 8 maja o godzinie 14.43 wybuchł pożar lasu w miejscowości Lipianki w gminie Nowy Duninów. W jego gaszeniu brali udział również strażacy z Gostynina.

Pożarem objęty był znaczny obszar lasu oraz zagajnika. Działania strażaków poważnie utrudniały wysoka temperatura powietrza oraz bardzo duże zadymienie. Do akcji skierowanych zostało pięć samochodów JRG 2 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Ochotnicza Straż Pożarna z Lipianek, Nowego Duninowa, Gąbina i Łącka oraz Państwowa Straż Pożarna z Gostynina.

– W trakcie akcji gaśniczej podaliśmy środek gaśniczy oraz siedem prądów wody. Spaleniu uległy dwa hektary lasu i młodnika – powiedział nam dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Akcja trwała do godziny 19.07. Nie było osób poszkodowanych.

Gdy ogień został opanowany, strażacy zajęli się jeszcze dogaszaniem pogorzeliska, a Straż Leśna przy pomocy ciągnika zaorała ziemię, aby zapobiec ponownemu rozprzestrzenieniu ognia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE