Reklama

Groźny wirus na oddziale dziecięcym. Placówka ograniczyła odwiedziny

Opublikowano:
Autor:

Groźny wirus na oddziale dziecięcym. Placówka ograniczyła odwiedziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwiększoną zachorowalność na infekcje wirusem RSV odnotowuje w ostatnim czasie na oddziale dziecięcym szpitala na płockich Winiarach. W związku z tym, dyrekcja placówki podjęła decyzję o ograniczeniu odwiedzin aż do odwołania.

Zwiększoną zachorowalność na infekcje wirusem RSV odnotowuje w ostatnim czasie na oddziale dziecięcym szpitala na płockich Winiarach. W związku z tym, dyrekcja placówki podjęła decyzję o ograniczeniu odwiedzin aż do odwołania.

Na drzwiach oddziału dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marcina Kacprzaka pojawiła się kartka informująca o ograniczeniu odwiedzin. Przy łóżku przebywać może tylko jedna osoba, ponadto zabrania się odwiedzin przez dzieci, które nie ukończyły 14 lat. Wszystko to z powodu zwiększonej zachorowalności na infekcje wirusem RSV, którą w ostatnim czasie odnotowano na oddziale dziecięcym.

Najbardziej narażone na działanie wirusa są noworodki niekarmione piersią, z małą masą urodzeniową, wrodzonymi wadami serca oraz z osłabionym układem odpornościowym. RSV stanowi poważne zagrożenie dla życia dziecka - może powodować zapalenie płuc i oskrzelików, a także tchawicy i oskrzeli. Głównym objawem jest kaszel. Powikłaniem może być zapalenie ucha środkowego, a nawet serca. Leczenie polega na utrzymywaniu odpowiedniej ciepłoty ciała oraz przyjmowaniu dużej ilości płynów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE