Reklama

Gruba kasa dla szpitala w Zalesiu. Szykuje się przebudowa

Opublikowano:
Autor:

Gruba kasa dla szpitala w Zalesiu. Szykuje się przebudowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. Ponad 16,7 mln z 27 mln zł zostanie przeznaczone na remonty i doposażenie szpitali. Wśród placówek, które otrzymają wsparcie znalazł się także szpital na gostynińskim Zalesiu.

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. Ponad 16,7 mln z 27 mln zł zostanie przeznaczone na remonty i doposażenie szpitali. Wśród placówek, które otrzymają wsparcie znalazł się także szpital na gostynińskim Zalesiu. 

Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do 12 placówek. Wśród nich są dwie z subregionu płockiego – WSZPZOZ im. E. Wilczkowskiego w Gostyninie i Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Szpital w Zalesiu otrzyma w sumie ponad 211 tys. zł. Ponad 50 tys. zł placówka przeznaczy na przygotowanie dokumentacji pod budowę nowej instalacji wodociągowej zewnętrznej, a kolejne 161 tys. zł na przebudowę i nadbudowę istniejącego budynku warsztatów i garaży (projekt wieloletni – 2,3 mln zł zaplanowano na 2019 r.). Z kolei do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku trafi ponad 576 tys. zł na zakup aparatury medycznej dla oddziału urologicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE