Reklama

Grudzień pod znakiem handlu w niedzielę, lecz od stycznia wchodzą zaostrzone przepisy

Opublikowano:
Autor:

Grudzień pod znakiem handlu w niedzielę, lecz od stycznia wchodzą zaostrzone przepisy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przeciwnicy niedzieli bez handlu nie będą mieli w tym miesiącu powodów do narzekań. W grudniu zakazem objęta będzie tylko jedna niedziela, choć taki stan rzeczy to nic innego jak przysłowiowa cisza przed burzą. Od Nowego Roku w życie wchodzą bowiem zaostrzone przepisy.

Przeciwnicy niedzieli bez handlu nie będą mieli w tym miesiącu powodów do narzekań. W grudniu zakazem objęta będzie tylko jedna niedziela, choć taki stan rzeczy to nic innego jak przysłowiowa cisza przed burzą. Od Nowego Roku w życie wchodzą bowiem zaostrzone przepisy. 

Rok 2018 był swoistym okresem przejściowym między starymi porządkami a (dobrą?) zmianą wprowadzoną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ograniczenia w handlu w niedzielę obowiązują od marca. Do tej pory, placówki handlowe mogły się otwierać z zasady w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a także dwie niedziele przed pierwszym dniem świąt Bożego Narodzenia, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. 

Od 1 stycznia przepisy jednak się zaostrzają, a z handlowych niedziel wypadają te pierwsze w miesiącu. Sklepy będą mogły być otwarte w ostatnie, a także w wyżej wymienionych wyjątkach. Oznacza to, że handlowych niedziele w 2019 roku będzie zaledwie piętnaście. A na tym zmiany się nie kończą. Od 2020 r. wejdą w życie kolejne restrykcje i handel będzie możliwy tylko w dwie niedziele przed pierwszym dniem świąt Bożego Narodzenia, niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. 

W grudniu 2018 r. sklepy będą otwarte 2, 16, 23 i 30 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rok:

27 stycznia,
24 lutego,
31 marca,
14, 28 kwietnia,
26 maja,
30 czerwca,
28 lipca,
25 sierpnia,
29 września,
27 października,
24 listopada,
15, 22, 29 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE