Reklama

Grupa Animal Ghost pomaga bezdomnym zwierzakom, jak to wygląda?

Opublikowano:
Autor:

Grupa Animal Ghost pomaga bezdomnym zwierzakom, jak to wygląda? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku lat na terenie Gostynina działa grupa Animah Ghost, która pomaga odnaleźć zaginione pupile, pomaga bezdomnym zwierzakom znaleźć nowe rodziny, a nawet dzieli się swoimi doświadczeniami i poradami na temat zwierząt. Zastanawiałeś się kiedyś, jak działają członkowie tej grupy i jak wygląda ich pomoc?

Od kilku lat na terenie Gostynina działa grupa Animah Ghost, która pomaga odnaleźć zaginione pupile, pomaga bezdomnym zwierzakom znaleźć nowe rodziny, a nawet dzieli się swoimi doświadczeniami i poradami na temat zwierząt. Zastanawiałeś się kiedyś, jak działają członkowie tej grupy i jak wygląda ich pomoc?

Członkowie Animal Ghost mają do dyspozycji siedem domów tymczasowych na terenie miasta Gostynina i w jego okolicy, w których opiekują się bezdomnymi zwierzętami. Każdy przedstawiciel Animahl Ghost ma swoje zwierzęta i codzienne obowiązki takie jak praca, szkoła czy rodzina, a zwierzakom pomagają w swoim wolnym czasie. Głównie dzięki powszechnemu dostępowi do internetu grupa może działać na tak szeroką skalę. Od początku 2016 roku w przypadku znalezienia suczki na terenie miasta Gostynina przedstawiciele Animal Ghost składają wniosek w urzędzie o pokrycie kosztów sterylizacji –  dzięki temu w zeszłym roku udało im się wysterylizować kilka bezdomnych suczek. Pozostałe koszty pokrywają z własnych środków. Grupa o dobrych sercach dla czworonogów nie ma zawartego żadnego porozumienia z Urzędem Miasta Gostynina, ale jak mówi jedna z przedstawicielek Animal Ghost, pomoc ze strony miasta znacznie się poprawiła w stosunku do roku 2015 i lat poprzednich.

Koszt sterylizacji to jednorazowo spory wydatek, lecz jest to działanie długoterminowe, dające wymierne efekty. W 2015 roku miasto Gostynin na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami wydało  142 811zł. Obowiązek zajmowania się „bezdomniakami” nakłada na samorządy ustawa. Powszechna sterylizacja i chipowanie zwierząt może znacząco ograniczyć te wydatki. Zdaniem przedstawicielki gostynińskiej grupy, właścicielom zwierząt wzrasta świadomość, jak zadbać o swojego pupila:
- Jedna suczka w ciągu całego życia może urodzić nawet 80 szczeniąt. Ile z nich trafi do nieodpowiedzialnych opiekunów? Z naszych szacunków wynika, że 99% zwierząt zakwalifikowanych jako bezdomne w rzeczywistości miało domy, lecz zostały porzucone. Właściciele często nie szukają swoich zwierząt  po zaginięciu, bo przecież można wziąć kolejnego szczeniaka od sąsiada. Na szczęście w Gostyninie, tak jak i w całym kraju powoli wzrasta świadomość ludzi. Coraz częściej właściciele zwierząt decydują się zachipować, czy wysterylizować swoje zwierzę. Częściej chodzimy z pupilami do weterynarza, więcej osób szczepi psy nie tylko na wściekliznę, ale również na choroby zakaźne. To wszystko zmierza ku dobremu – opowiada przedstawicielka Animal Ghost.

W 2016 roku gostynińska grupa znalazła domy 119 psom i kotom z terenu miasta i gminy Gostynin, a do domu wróciło 35 zwierzaków.  Niestety, nie są prowadzone oddzielne statystyki dla poszczególnych gmin, wtedy wynik ten z pewnością byłby większy.
Jeżeli widzisz błąkające się zwierze lub masz świadomość, że w twojej okolicy ktoś źle traktuje czworonogi i nie wiesz co z tym zrobić, zawiadom bezzwłocznie grupę Animal Ghost (tel. 607 599 566 – Gosia, 509 653 345 – Marta lub na facebook’u: tutaj).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE