Reklama

Grypa w Gostyninie śrubuje niechlubne rekordy: to już prawdziwa epidemia

Opublikowano:
Autor:

Grypa w Gostyninie śrubuje niechlubne rekordy: to już prawdziwa epidemia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkunastokrotnie(!) w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego sezonu wzrosła liczba zachorowań na grypę w powiecie gostynińskim. Tylko na przestrzeni ostatniego miesiąca odnotowano aż 256 przypadków, z czego 63 w minionym tygodniu.

Kilkunastokrotnie(!) w stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego sezonu wzrosła liczba zachorowań na grypę w powiecie gostynińskim. Tylko na przestrzeni ostatniego miesiąca odnotowano aż 256 przypadków, z czego 63 w minionym tygodniu.

Państwowy Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Gostyninie na podstawie meldunków epidemiologicznych przekazywanych przez podmioty lecznicze działające na terenie powiatu gostynińskiego informuje, że w okresie  od 17 do 31 stycznia zgłoszono i zarejestrowano 256 zachorowań i podejrzeń na grypę i infekcje grypopodobne, w tym 113 zachorowań dzieci w wieku do 14 lat oraz 125 zachorowań osób w wieku 15 – 64 lata. 3 dzieci  poddana została hospitalizacji. Łącznie w okresie od 1 października 2016 r. do 31 stycznia 2017 r. zarejestrowano 449 zachorowań, w tym 184 zachorowania dzieci .

  Te wyniki wydają się zatrważające. Na dzień 22 stycznia były to bowiem 193 przypadki zachorowań na grypę, zaś okresie analogicznym z ubiegłego sezonu: od 1 października 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. łącznie zarejestrowano zaledwie 37 zachorowań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE