Reklama

Historia da się polubić. Uczniowie gostynińskich szkół na wyjątkowym spotkaniu autorskim

Opublikowano:
Autor:

Historia da się polubić. Uczniowie gostynińskich szkół na wyjątkowym spotkaniu autorskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Siemowita IV w Gostyninie usłyszała wiele ciekawych informacji związanych z Powstaniem Warszawskim i jego bohaterami w oparciu o powieść autorki "Galop'44".

Młodzież z klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Siemowita IV w Gostyninie usłyszała wiele ciekawych informacji związanych z Powstaniem Warszawskim i jego bohaterami w oparciu o powieść autorki "Galop'44".

Monika Kowaleczko-Szumowska przygotowała prezentację multimedialną, z której można się było dowiedzieć, że Wojtek i Mikołaj – bohaterowie „Galopu’44” to synowie autorki. Wojtek ma 17 lat, a Mikołaj 13. Mikołaj jest szalony i entuzjastycznie nastawiony do świata, a Wojtek to zupełne przeciwieństwo brata – małomówny i zamknięty w sobie. Podczas zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego wchodzą do kanału, który jest częścią ekspozycji. W wyniku splotu różnych wydarzeń cofają się w czasie i zostają uczestnikami powstańczych walk.

Warto sięgnąć po „Galop'44”, by poznać losy bohaterów książki, którą można wypożyczyć w Bibliotece dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanie na twarzach młodzieży dobitnie świadczyło o tym, że pani Monika w prosty i ciekawy sposób umiała trafić do wyobraźni swoich słuchaczy.

Autorka podarowała obu szkołom płyty DVD z filmem „Fajna ferajna”, który zrealizowany został na podstawie książki pod tym samym tytułem, ukazującej powstanie oczami dzieci. Na zakończenie spotkania, które było kolejną częścią cyklu „Przystanek Historia”, pani Monika rozdawała autografy, a młodzież mogła wzmocnić swoje siły słodką niespodzianką.

Źródło: MBP w Gostyninie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE