Reklama

Reklama

IdG odbija piłeczkę. Burmistrz przeliczył się z oskarżeniami?

Opublikowano: pt, 14 lip 2017 10:00
Autor:

IdG odbija piłeczkę. Burmistrz przeliczył się z oskarżeniami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie Inicjatywy dla Gostynina nie zgadzają się z oskarżeniami burmistrza, jakoby to oni ponosili winę za wygaszenie projektu uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W ich odczuciu, jest wręcz odwrotnie i to "ludzie włodarza" nie popisali się podczas przygotowywania projektu. Dowodem na to ma być uzasadnienie zawarte w rozstrzygnięciu nadzorczym wojewody.

Reklama

Członkowie Inicjatywy dla Gostynina nie zgadzają się z oskarżeniami burmistrza, jakoby to oni ponosili winę za wygaszenie projektu uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W ich odczuciu, jest wręcz odwrotnie i to "ludzie włodarza" nie popisali się podczas przygotowywania projektu. Dowodem na to ma być uzasadnienie zawarte w rozstrzygnięciu nadzorczym wojewody.

Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera punktuje nieprawidłowości, jakie jego zdaniem zawiera projekt uchwały przygotowany przez zespół roboczy, w którego skład wchodzili radni oraz urzędnicy. Wojewoda zakwestionował m.in terminy i czynności konsultacyjne, wskazanie wysokości środków przeznaczonych na budżet, wymóg podawania w karcie do głosowania numeru PESEL, ograniczenie wiekowe od lat 18, czy zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Członkowie IdG, min w osobach Romana Augustyniaka i Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej podkreślają, że większość, chociażby ostatnie 3 z wymienionych powyżej punktów, to pomysły urzędników, którzy ich zdaniem nie przyłożyli się do przygotowania poprawnego projektu uchwały.

Po czyjej stronie leży racja? Te kwestie urzędnicy i radni będą jeszcze wyjaśniać między sobą na komisjach Rady Miejskiej.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.