Reklama

II Bieg Zamkowy przeszedł do historii

Opublikowano:
Autor:

II Bieg Zamkowy przeszedł do historii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W imprezie wzięło udział kilkuset zawodników, w tym ponad 250 na dystansie 5 i 10 kilometrów. W trakcie imprezy udało się również zebrać pieniądze na cele charytatywne.

W imprezie wzięło udział kilkuset zawodników, w tym ponad 250 na dystansie 5 i 10 kilometrów. W trakcie imprezy udało się również zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Poza dwoma głównymi dystansami rozegrano również: Bieg Herolda (na 400 i 800 m), Bieg Giermka (na 60 m), Bieg w Szpilkach (na 60 m), Bieg Rolkarzy (na 3 km) i bieg dla uprawiających nordic walking (na 5 km). 

Swoje siły na trasie prowadzącej od podnóża zamku przez ulicę Targową, jezioro Bratoszewo i Zalew Piechota, po teren wzdłuż Skrwy i ulicę Zamkową sprawdził także starosta gostyniński Tomasz Matuszewski.

- Mam dużą satysfakcję - i mówię to zarówno jako uczestnik, jak i organizator - bo nie spodziewałem się aż takiego zainteresowanie naszym biegiem. To dla nas duża radość, bo mamy dodatkową motywację, by w kolejnych latach pracować nad jego dalszym rozwojem. Równolegle chcemy promować inne wydarzenia promujące aktywność fizyczną, bo już teraz mogę wszystkich zaprosić do uczestnictwa we wrześniowym biegu wokół jeziora Białego, który na razie nazwaliśmy umownie "Szuwarkiem ".

II Bieg Zamkowy miał także swój wymiar charytatywny. - To prawda, bo każdy z uczestników biegł dla siebie, ale i idei, jaką jest pomoc potrzebującym - kontynuuje Matuszewski. - Część pieniędzy pochodzących z opłaty wpisowej postanowiliśmy przeznaczyć na budowę nowego domu dla osób niepełnosprawnych w Mocarzewie. Na razie udało nam się zebrać 1300 zł - kończy.

W biegów na 10 km zwyciężył Mikołaj Bojko z miejscowości Natolin Kiernoski, przed Arturem Kamińskim z Płocka i Hubertem Jaśkiewiczem z Gostynina. Na dystansie o połowę krótszym najlepszy okazał się Andrzej Piętka z Gostynina, który wyprzedził Adam Ilkiewicza z Warszawy i innego gostynianina Piotra Osmolaka.

Komplet wyników w załączniku: https://zapisy.inessport.pl/upload/Wyniki/II_Bieg_Gostyni%C5%84ski.pdf

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE