Reklama

Ikona polskiego filmu i teatru gwiazdą kolejnego Koncertu Chopinowskiego

Opublikowano:
Autor:

Ikona polskiego filmu i teatru gwiazdą kolejnego Koncertu Chopinowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę 13 maja w pałacu w Sannikach wystąpi Jan Englert. Na fortepianie zagra utalentowana chińska pianistka Rui Liu.

W niedzielę 13 maja w pałacu w Sannikach wystąpi Jan Englert. Na fortepianie zagra utalentowana chińska pianistka Rui Liu.

Jan Englert recytował będzie fragmenty poematu dygresyjnego Juliusza Słowackiego „Beniowski”. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów znany jest ze swoich ról  teatralnych, filmowych i serialowych. A także z pełnionej przez lara funkcji rektora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Rui Liu muzyczną edukację rozpoczęła w Chinach, a kontynuowała w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na wydziale fortepianu, organów, klawesynu i instrumentów dawnych. W wykonaniu Rui Liu usłyszymy między innymi Andante spianato i wielkiego poloneza, Scherzo B-moll op. 31.
Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy Urszuli Klechty – malarki, która przenosi na płótno codzienność, ale …zahaczając przy tym o kosmos. Skąd kosmos? Przecież kosmos, jak mówi artystka, mamy na wyciągnięcie ręki.Rzeczywistość w obrazach Urszuli Klechty to feeria barw, zmienności kształtu, dynamizm, ale to wkrótce ujrzymy sami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE