Reklama

Reklama

Ile kasy z Jędrusiowej Polany? Radny: moglibyśmy na tym nieźle zarobić

Opublikowano: pt, 31 mar 2017 07:00
Autor:

Ile kasy z Jędrusiowej Polany? Radny: moglibyśmy na tym nieźle zarobić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tereny wypoczynkowe nad Jeziorem Białe w Gorzewie stanowiły główny przedmiot zainteresowania radnego Pawła Pilichowicza podczas wczorajszej sesji. Zdaniem rajcy tzw. Jędrusiowa Polana mogłaby stać się dla powiatu świetnym źródłem dochodu, lecz w jego odczuciu starostwo nie do końca wykorzystuje te możliwości.

Reklama

Tereny wypoczynkowe nad Jeziorem Białe w Gorzewie stanowiły główny przedmiot zainteresowania radnego Pawła Pilichowicza podczas wczorajszej sesji. Zdaniem rajcy tzw. Jędrusiowa Polana mogłaby stać się dla powiatu świetnym źródłem dochodu, lecz w jego odczuciu starostwo nie do końca wykorzystuje te możliwości.

Wartość Jędrusiowej Polany, wg. informacji przedstawionych przez Pawła Pilichowicza wynosi ok. 1,650 mln zł. Radny dopytywał wczoraj starostę o szczegóły związane z dzierżawą tamtejszych terenów.

- Kto jest aktualnie dzierżawcą tej działki? Podobno kwota ta jest bardzo niska. Ile razy podpisywany był aneks dotyczący przedłużenia umowy? Do kiedy obowiązuje dzierżawa? Czy to prawda, że w umowie zapisane jest prawo pierwszeństwa wykupu działki? - wypytywał rajca, podsumowując, że powiat mógłby na tym nieźle zarobić.

W imieniu starosty, na pytania P. Pilichowicza odpowiedział naczelnik Wydziału Geodezji i Kartografii, Dariusz Dobosz. Jak wyjaśniał urzędnik, pierwsza umowa została zawarta w 2003 roku, następnie podpisano aneks w roku 2006, kolejny w 2010 roku, który przedłużał umowę do 2013 roku. W roku 2014 umowę przedłużono natomiast do 21 grudnia 2017 roku. Cena dzierżawy wynosi 3 tys. zł brutto. Naczelnik zapewniał również, że umowa nie zawiera prawa pierwokupu oraz, że powiat nie rozważa sprzedaży działek w Gorzewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.