Reklama

Ile kosztuje miasto rekonstrukcja Hołdu Ruskiego?

Opublikowano:
Autor:

Ile kosztuje miasto rekonstrukcja Hołdu Ruskiego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli Jarmark św. Jakuba, to nie może zabraknąć rekonstrukcji wydarzeń sprzed ponad 400 lat, kiedy to car Wasyl IV Szujski złożył hołd królowi Zygmuntowi III Wazie. Inscenizację zaplanowano również na rozpoczęcie tegorocznej edycji Jarmarku. Ile jednak urząd musi wyłożyć z miejskiego skarbca na zorganizowanie tego przedsięwzięcia?

Jeśli Jarmark św. Jakuba, to nie może zabraknąć rekonstrukcji wydarzeń sprzed ponad 400 lat, kiedy to car Wasyl IV Szujski złożył hołd królowi Zygmuntowi III Wazie. Inscenizację zaplanowano również na rozpoczęcie tegorocznej edycji Jarmarku. Ile jednak urząd musi wyłożyć z miejskiego skarbca na zorganizowanie tego przedsięwzięcia? 

Oczywistym jest, że grupy rekonstrukcyjne nie działają na zasadzie non-profit. A przynajmniej nie w przypadku Jarmarku św. Jakuba. Dlatego też  UM Gostynin musiał liczyć się z wynagrodzeniami dla fundacji Obowiązek Polski, Skrzydła Chwały, stowarzyszenia Chorągwi Husarskiej, czy Teatru Dramatycznego w Płocku.

Ile to wszystko kosztuje? O to w trakcie wczorajszej sesji pytał radny Michał Bartosiak. W odpowiedzi zastępca burmistrza, Halina Fijałkowska wyjaśniła, że na ten cel miasto wydało w ubiegłym roku 13,752 tys. zł. Jak dodała, rekonstrukcja Hołdu Ruskiego odbędzie się także w trakcie najbliższej edycji Jarmarku św. Jakuba. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE