Reklama

Ile wydał Gostynin na reformę oświaty?

Opublikowano:
Autor:

Ile wydał Gostynin na reformę oświaty?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przekształcenia, którym musiały poddać się szkoły w związku z wprowadzoną przez Rząd reformą oświaty, nie ominęły również Gostynina. Podobnie jak w większości miast, koszty znacznie przerosły wysokość otrzymanych subwencji.

Przekształcenia, którym musiały poddać się szkoły w związku z wprowadzoną przez Rząd reformą oświaty, nie ominęły również Gostynina. Podobnie jak w większości miast, koszty znacznie przerosły wysokość otrzymanych subwencji.

W 2017 roku reforma oświaty kosztowała Gostynin łącznie 215 tys. zł. Najwięcej, bo aż 155 tys. zł przeznaczonych zostało na przekształcenie dotychczasowego Gimnazjum nr 1 w Szkołę Podstawową nr 5. 60 tys. zł to z kolei koszt przemian w Szkole Podstawowej nr 1 (z 6- na 8-klasową), zaś żadnych nakładów finansowych nie wymagały przekształcenia w SP3 i Gimnazjum nr 2.

Kosztów tych, nawet w połowie, nie pokryła subwencja z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wsparcie wyniosło bowiem zaledwie 97,7 tys. zł, choć proporcje te, na tle innych gmin i tak prezentują się dość korzystnie, gdyż gdzieniegdzie subwencje wyniosły 3-5 procent łącznych kosztów. Niemniej, w niektórych przypadkach wsparcie z ministerstwa całkowicie pokrywało wydatki z gminnego budżetu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE