Reklama

Ilu cudzoziemców pracuje w powiecie gostynińskim?

Opublikowano:
Autor:

Ilu cudzoziemców pracuje w powiecie gostynińskim? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 500 zezwoleń na pracę dla cudzoziemców wydał w ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki na obszarze podlegającym delegaturze urzędu w Płocku. Niespełna 5 procent z wydanych zezwoleń to obcokrajowcy, którzy zasilili gostyniński rynek pracy.

Prawie 500 zezwoleń na pracę dla cudzoziemców wydał w ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki na obszarze podlegającym delegaturze urzędu w Płocku. Niespełna 5 procent z wydanych zezwoleń to obcokrajowcy, którzy zasilili gostyniński rynek pracy.

W ubiegłym wydano 497 zezwoleń,w tym w: powiecie płockim – 169, mieście Płocku – 266, powiecie sierpeckim – 39, zaś w powiecie gostynińskim – 23.

Od 2 października 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku. Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie, od 3 kwietnia w delegaturze w Siedlcach, od 8 maja w Ciechanowie, od 3 lipca w Radomiu i od 4 września w Ostrołęce.

Najpopularniejszym i najczęściej wydawanym typem zezwolenia jest zezwolenie na pracę typu A. Przewiduje ono możliwość zatrudnienia cudzoziemca na terytorium Polski na podstawie umowy z pracodawcą, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE