Reklama

Inicjatywa uchwałodawcza: MCK dostępne dla osób niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

 Inicjatywa uchwałodawcza: MCK dostępne dla osób niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 maja Magdalena Sikorska, Aneta Kierzkowska i Mariola Józwiak-Węclewska powołały Komitet do zgłoszenia inicjatywy uchwałodawczej dotyczącej realizacji ze środków budżetu miast obejmującej dostosowanie Miejskiego Centrum Kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych (tj. minimum umożliwienie osobom niepełnosprawnym korzystania z pierwszej kondygnacji MCK, gdzie znajduje się sala kinowa, jak również umożliwienie osobom niepełnosprawnym korzystania z oferty kulturalnej MCK).

24 maja Magdalena Sikorska, Aneta Kierzkowska i Mariola Józwiak-Węclewska powołały Komitet do zgłoszenia inicjatywy uchwałodawczej dotyczącej realizacji ze środków budżetu miast obejmującej dostosowanie Miejskiego Centrum Kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych (tj. minimum umożliwienie osobom niepełnosprawnym korzystania z pierwszej kondygnacji MCK, gdzie znajduje się sala kinowa, jak również umożliwienie osobom niepełnosprawnym korzystania z oferty kulturalnej MCK).

Dzięki realizacji inwestycji, będącej przedmiotem inicjatywy uchwałodawczej, oferta MCK stanie się wreszcie dostępna dla osób niepełnosprawnych, którym w obecnym stanie infrastruktury dostęp do inicjatyw kulturalnych jest uniemożliwiony z racji istniejących barier architektonicznych w budynku MCK (brak windy dla niepełnosprawnych, brak toalety dla niepełnosprawnych, brak infrastruktury budynku umożliwiającej niepełnosprawnym dostęp do budynku MCK).

Zakres inwestycji i jej koszt będzie określony po zasięgnięciu opinii od firm wykonawczych, których przedmiotem działalności jest realizacja przedsięwzięć obejmujących likwidację barier architektonicznych i dostosowywanie budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aby udało się zgłosić projekt uchwały w tej sprawie, potrzebne jest poparcie min. 500 Mieszkańców miasta, którym przysługuje prawo wybierania do rady. W najbliższych dniach rozpoczniemy zbieranie podpisów od tych mieszkańców Gostynina, którzy uważają, że dostosowanie MCK do potrzeb osób niepełnosprawnych jest ważną inwestycją. Przy oddawaniu głosu na tę inicjatywę uchwałodawczą konieczne będzie podanie swojego imienia, nazwiska, adresu, nr PESEL i złożenie podpisu (takie są wymogi formalne wynikające ze Statutu Miasta Gostynina).
Pomysłodawcy zwracają się do Państwa z uprzejmą prośbą o poparcie inicjatywy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE