Reklama

Inspekcja sprawdziła gostynińskich sklepikarzy. Złamali zakaz handlu?

Opublikowano:
Autor:

Inspekcja sprawdziła gostynińskich sklepikarzy. Złamali zakaz handlu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami pierwsza niedziela objęta zakazem handlu. Czy właściciele sklepów działali zgodnie z nowymi przepisami? To sprawdzała Inspekcja Pracy, która kontrole przeprowadziła również na terenie Gostynina.

Za nami pierwsza niedziela objęta zakazem handlu. Czy właściciele sklepów działali zgodnie z nowymi przepisami? To sprawdzała Inspekcja Pracy, która kontrole przeprowadziła również na terenie Gostynina.

W minioną niedzielę Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie dokonał w Gostyninie 9 kontroli. Tyle placówek handlowych było tego dnia dostępnych dla konsumentów. Jak się dowiadujemy, w żadnym ze skontrolowanych punktów nie stwierdzono nieprawidłowości.

- W każdym ze sklepów za ladą stał właściciel, bądź najbliżsi członkowie rodziny. Pozostałe 21 placówki były tego dnia zamknięte - wyjaśnia Małgorzata Ziętek z OIP w Warszawie. 

Inspekcja nie odnotowała także żadnych anonimowych zgłoszeń dotyczących ewentualnych nieprawidłowości. Kolejne kontrole zostaną przeprowadzone już w najbliższą niedzielę. 

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, kto pomimo zakazu powierza wykonywanie pracy w handlu lub wykonywanie czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł.

W 2018 roku sklepy będą zamknięte w następujące niedziele:

11 i 18 marca;
1, 8, 15 i 22 kwietnia;
13 i 20 maja;
10 i 17 czerwca;
8, 15 i 22 lipca;
12 i 19 sierpnia;
9, 16 i 23 września;
14 i 21 października;
11 i 18 listopada;
9 grudnia (przed świętami Bożego Narodzenia sklepy będą czynne).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE