Reklama

Reklama

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży

Opublikowano: wt, 19 gru 2017 08:10
Autor:

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia cyfrowe, którymi na co dzień posługują się dzieci i młodzież służą im m.in. do komunikowania się ze sobą, ale wykorzystywane w niewłaściwy sposób mogą wyrządzić sporo krzywdy. Dlatego też gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami I LO PUL w Gostyninie uczyli młodszych, jak z nich korzystać w bezpieczny sposób. 

Reklama

Smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia cyfrowe, którymi na co dzień posługują się dzieci i młodzież służą im m.in. do komunikowania się ze sobą, ale wykorzystywane w niewłaściwy sposób mogą wyrządzić sporo krzywdy. Dlatego też gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami I LO PUL w Gostyninie uczyli młodszych, jak z nich korzystać w bezpieczny sposób. 

Słuchaczami prelekcji na temat cyberzagrożeń i odpowiedzialności prawnej nieletnich byli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Dobór odbiorców prelekcji nie był przypadkowy, ponieważ młodzież w tym przedziale wiekowym masowo korzysta z internetu, a bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważnym, lecz niestety często pomijanym aspektem. 

Gostynińscy policjanci oraz licealiści omówili przejawy nękania rówieśników za pośrednictwem internetu oraz skutki umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Funkcjonariusze przestrzegali swoich rozmówców przed kontaktami z osobami nieznajomymi w sieci.  Przypomnieli, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje. Może to być osoba mająca skłonności do obcowania z nieletnimi lub ktoś, kto używając psychotechnik lub innych metod, będzie nakłaniał np. do okaleczenia się. O każdym przypadku nawiązania kontaktów o takim charakterze dzieci powinny powiadomić rodziców, a następnie organy ścigania. 

Niestety młodzież bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany, co może prowadzić do różnych zagrożeń. Celem zajęć było także uświadomienie uczniom, że w internecie nie jesteśmy anonimowi.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.