Reklama

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży

Opublikowano:
Autor:

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia cyfrowe, którymi na co dzień posługują się dzieci i młodzież służą im m.in. do komunikowania się ze sobą, ale wykorzystywane w niewłaściwy sposób mogą wyrządzić sporo krzywdy. Dlatego też gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami I LO PUL w Gostyninie uczyli młodszych, jak z nich korzystać w bezpieczny sposób. 

Smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia cyfrowe, którymi na co dzień posługują się dzieci i młodzież służą im m.in. do komunikowania się ze sobą, ale wykorzystywane w niewłaściwy sposób mogą wyrządzić sporo krzywdy. Dlatego też gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami I LO PUL w Gostyninie uczyli młodszych, jak z nich korzystać w bezpieczny sposób. 

Słuchaczami prelekcji na temat cyberzagrożeń i odpowiedzialności prawnej nieletnich byli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Dobór odbiorców prelekcji nie był przypadkowy, ponieważ młodzież w tym przedziale wiekowym masowo korzysta z internetu, a bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważnym, lecz niestety często pomijanym aspektem. 

Gostynińscy policjanci oraz licealiści omówili przejawy nękania rówieśników za pośrednictwem internetu oraz skutki umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Funkcjonariusze przestrzegali swoich rozmówców przed kontaktami z osobami nieznajomymi w sieci.  Przypomnieli, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje. Może to być osoba mająca skłonności do obcowania z nieletnimi lub ktoś, kto używając psychotechnik lub innych metod, będzie nakłaniał np. do okaleczenia się. O każdym przypadku nawiązania kontaktów o takim charakterze dzieci powinny powiadomić rodziców, a następnie organy ścigania. 

Niestety młodzież bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany, co może prowadzić do różnych zagrożeń. Celem zajęć było także uświadomienie uczniom, że w internecie nie jesteśmy anonimowi.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE