Reklama

Inwestycyjna katastrofa: miasto utopiło 15 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Inwestycyjna katastrofa: miasto utopiło 15 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bajońskie sumy kosztowała miasto zakończona wielkim fiaskiem inwestycja w Termy Gostynińskie. Jak poinformowała podczas dzisiejszej sesji zastępca burmistrza, Halina Fijałkowska, niewypał w ciągu ostatnich 13 lat wyszarpał z miejskiego skarbca 14,9 mln zł.

Bajońskie sumy kosztowała miasto zakończona wielkim fiaskiem inwestycja w Termy Gostynińskie. Jak poinformowała podczas dzisiejszej sesji zastępca burmistrza, Halina Fijałkowska, niewypał w ciągu ostatnich 13 lat wyszarpał z miejskiego skarbca 14,9 mln zł.

W sprawie Term interpelowała nieobecna dziś Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska. Z odpowiedzi przygotowanej przez urzędników dowiadujemy się, że inwestycja w latach 2004-2017 przyniosła astronomiczne straty dla budżetu miasta. Najwięcej, bo aż 7,6 mln zł kosztował sławetny projekt budowy. 5,1 mln zł to z kolei wykup gruntów i związane z nim koszty. Pozostałe koszta to m.in: dokumentacja geodezyjna, problem aktywizacji, analiza ekonomiczna, przygotowanie dokumentacji na dofinansowanie, czy usługi prawne, co łącznie daje sumę 14,9 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE