Reklama

IX Edycja Rajdu Motocykli Zabytkowych. Będzie co podziwiać

Opublikowano:
Autor:

IX Edycja Rajdu Motocykli Zabytkowych. Będzie co podziwiać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami impreza dla miłośników motocykli zabytkowych. Organizatorzy zapowiadają ciekawe, emocjonujące wydarzenie. Co będzie się działo?

Przed nami impreza dla miłośników motocykli zabytkowych. Organizatorzy zapowiadają ciekawe, emocjonujące wydarzenie. Co będzie się działo?

Tegoroczną imprezę zaplanowana została od czwartku 12 lipca do niedzieli 15 lipca  Bazę rajdu stanowić będzie Ośrodek Wypoczynkowy „Mazowsze” w Soczewce. Już następnego dnia rano uczestnicy zaproszeni zostaną kolejno do Gostynina, Oporowa, Gąbina, Wiączemina, Dobrzykowa i Łącka. Trasa głównego etapu rajdu liczyć będzie ok. 120 km. 

- Chcielibyśmy w ramach tegorocznej edycji imprezy przybliżyć naszym gościom walory turystyczne Pojezierza Gostynińskiego, piękno gotyckiego zamku w Oporowie, zabytkowe obiekty sakralne w Suserzu, Troszynie, Dobrzykowie oraz kulturę osadnictwa holenderskiego, korzystając w szczególności z planowanego otwarcia skansenu w Wiączeminie - mówi  Komandor Rajdu Krzysztof Podraska, prezes TMD Weteran Płock.

Jak podkreśla organizator, dodatkowo na trasie przejazdu planowane są konkurencje sprawnościowe, testy z wiedzy o ruchu drogowym i historii motoryzacji oraz pytania turystyczne związane ze zwiedzanymi zabytkami i miejscami pamięci.

Z uwagi na fakt, iż uczestnicy przyjeżdżający w nasze rejony ze swoimi rodzinami z terenu całego kraju, to główne, najbardziej widowiskowe konkurencje rajdowe zostaną przeprowadzone w ciekawych miejscach, promując jednocześnie walory turystyczne regionu oraz zabytkowej motoryzacji.

- Myślimy też o zorganizowaniu w piątkowy wieczór krótkiego etapu nocnego, podczas którego nasi uczestnicy będą musieli się wykazać dodatkowymi umiejętnościami topograficznymi po zapadnięciu zmroku - kontynuuje Krzysztof Podraska. - Z kolei w sobotę planujemy przejazd do Płocka, gdzie na placu Starego Rynku przeprowadzona zostanie widowiskowa próba sportowa, tzw. gymkhana. Polega ona na sprawnościowej jeździe motocyklem w połączeniu z wykonaniem dodatkowo punktowanych zadań na czas. Po jej wykonaniu zaprosimy naszych uczestników na poczęstunek i zwiedzanie Płocka.

W sobotę odbędzie się konkursu elegancji. Zawodnicy zaprezentują swoje motocykle w przebraniach w stroje z epoki właściwej dla rocznika danego pojazdu. Na koniec zostaną podsumowane punkty, które wyłonią zwycięzców poszczególnych klas wiekowych. Na zakończenie rajdu w sobotni wieczór zostaną wręczone puchary i nagrody rzeczowe.

- Żywimy nadzieję, że uczestnicy miło wspominać będą IX edycję naszego rajdu i powrócą do nas za rok na jubileuszową wyjątkową X Edycję Rajdu - kończy komandor rajdu.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Motocykli Dawnych Weteran Płock, które działa już od blisko siedmiu lat, zyskując ogólnopolską renomę, wynikającą zarówno z aktywnego udziału członków w licznych imprezach związanych z popularyzacją zabytkowej motoryzacji, jak corocznie organizowanego Rajdu Motocykli Zabytkowych.

Warto na koniec dodać, że impreza ta przez ostatnie trzy lata została uznana, w plebiscycie uczestników wszystkich rund eliminacyjnych, za najlepszą rundę motocyklową Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i uhonorowana pucharem przez Komisję Główną Pojazdów Zabytkowych Polskiego Związku Motorowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE