reklama
Reklama lokalna
reklama

Jagiellonka i LO przeżyły oblężenie, dużo chętnych do III LO, Małachowianki i Elektryka. Jakie były progi i zainteresowanie?

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNajwiększe oblężenie w tym roku przeżyła Jagiellonka, która była wymarzoną szkołą dla blisko 400 absolwentów szkół podstawowych. Niewiele mniej podań I wyboru było w VLO. Tradycyjne dużą popularnością cieszyły się też Małachowianka i III LO, a także "Elektryk". Są klasy, w których na jedno miejsce było 2, a nawet 3 chętnych.
reklama

Rekrutacja zasadnicza do szkół ponadpostawowych za nami. Możemy więc sprawdzić, które szkoły w Płocku cieszą się największą popularnością wśród absolwentów ósmych klas.

Licea ogólnokształcące

Aż 393 osoby jako szkołę pierwszego wyboru wybrało Jagiellonkę. To jedna ze szkół Płocku, która prowadzi klasy dwujęzyczne. I to właśnie "Da Vinci", bo tak nazywa się dwujęzyczna klasa 1G, była klasą, w której potrzeba było aż 201,75 punktów, by zostać przyjętym. Przypomnijmy, że standarodowy limit to 200 punktów. "Da Vinci" był pierwszym wyborem dla 56 absolwentów ósmych klas. 

reklama

Zdecydowanie więcej uczniów wybierało Hipokratesa (biologia, chemia, język angielski) - 81. Próg przyjęcia to 165,4 pkt. 76 osób jako klasę I wyboru wybrało Pitagorasa (matematyka, geografia, angielski) - żeby dostać się do tej klasy trzeba było mieć 165,9 pkt. Wysoki próg był też w Darwinie, który był 1. wyborem dla 24 osób (dwujęzyczna biologia, chemia) - 176,9 pkt. 

Do przyjęcia do Jagiellonki potrzebne było w tym roku 151,35 pkt - taki próg jest Horacym (polski, historia, angielski). W 4 klasach są jeszcze wolne miejsca.

Bardzo popularne okazało się V Liceum Ogólnokształcące, które było pierwszym wyborem dla 349 osób. Aż 129 osób chciało kontynuować naukę w klasie 1C (biologiczno-chemicznej), do której potrzebne było 149,7 pkt. Pozostałe klasy też cieszyły się dużą popularnością - w kazdej ponad 2 razy więcej chętnych 1. wyboru, niż miejsc. Żeby uczyć się w V LO trzeba było mieć w tym roku minimum 134,85 pkt.

reklama

Pierwszym wyborem dla 297 uczniów było III Liceum Ogólnokształcące. Największe oblężenie przeżyła klasa biologiczno-chemiczna z roszerzonym angielskim - była wymarzoną klasą dla 57 uczniów, a żeby się tu dostać trzeba było mieć 160,6 pkt.  Niewiele mniej, bo 160,4 pkt wynosił próg w klasie dwujęzycznej (matematyka, geografia, angielski). Ta klasa była pierwszym wyborem jednak tylko dla 26 uczniów. 42 osoby chciały uczyć się w drugiej klasie biologiczno-chemicznej z rozszerzoną matematyką (próg 158,9 pkt). Do dostania się do III LO w tym roku potrzebne było 138,6 pkt - tyle wystarczyło, by dostać się do klasy z rozszerzonym polskim, historią i angielskim.

Tuż za podium zainteresowania w tym roku była Małachowianka. Najlepsza szkoła w Płocku wg. "Perspektyw" była pierwszym wyborem dla 270 uczniów. I tu było podobnie - największe oblężenie przeżyły klasy biologiczno-chemiczne. W tej z elementami psychologii chciało uczyć się 55 uczniów, w tej z rozszerzoną matematyką 48. W obu próg był zbliżony - odpowiednio 163,3 i 165,9. Ponad 159 punktów potrzeba było do dostania się do klasy z rozszerzoną matematyką, chemią i angielskim. Próg do dostania się do Małachowianki w tym roku to 134,95 pkt. Co ciekawe, dotyczy klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej. 

reklama

O sporym zainteresowaniu może mówić też VII LO - na przygotowanych 90 miejsc było 90 chętnych z I wyboru. Zainteresowanie nie rozłożyło się jednak równomiernie - aż 59 osób chciało kontynuować edukację w klasie psychologiczno-pedagogicznej. Żeby się w niej uczyć potrzeba było 128,05 pkt. 

Technika 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się "Elektryk", gdzie w 7 klasach przygotowano 180 miejsc. Chętnych było 279. Najwięcej do klasy "technik-elektryk" (80 osób na 45 miejsc, próg 107,8 pkt). Dużą popularnością cieszyła się też klasa "technik-informatyk" - na 30 miejsc było 66 chętnych z 1. wyboru, a potrzebne było 136 punktów. To najwyższy próg w "Elektryku". Nie było też problemu z rekrutacją w klasach "technik pojazdów samochodowych" (45 chętnych) czy "technik informatyk" (41 chętnych). Tylko 3 uczniów jako klasę 1. wyboru ustawiło klasę "technik teleinformatyk". Próg przyjęcia do technikum to 93,15 pkt.

W pozostałych technikach zainteresowanie było już mniejsze, choć o sporym mogą mówić jeszcze w Zespole Szkół Technicznych nr 70 i Technikum Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości. Furorę w "70" tradycyjnie zrobiła klasa "technik fotografii i multimediów", która była pierwszym wyborem dla 35 uczniów, choć na 30 miejsc przyjęto tylko 21 uczniów. Próg w tej klasie to 53,6 pkt. Dla 26 osób pierwszym wyborem była klasa "technik mechanik, montaż i obsługa maszyn i urządzeń ze spawaniem" (próg 78,45 pkt), a dla 30 "technik spawalnictw" - próg 49,3 pkt. 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza 3 klasy z technikum ZSUiP. 42 osoby chciały kontynuować edukację w klasie o profilu "technik żywienia i usług gastronomicznych" (próg 44,95 pkt). 23 osoby w 1. wyborze wybrały klasę "technik usług fryzjerskich", a 22 "technik reklamy". 

W technikum Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich popularnością cieszyły się 2 klasy - "technik logistyk" (46 chętnych w 1. wyborze na 30 miejsc, próg 55,75 pkt) i "technik ekonomista" (30 chętnych, próg 69,5 pkt). 

Trwa rekrutacja uzupełniająca

W praktycznie każdej szkole są jeszcze wolne miejsca. W niektórych jest ich zaledwie kilka, ale np. w III LO jest ich 14, a w Małachowiance 17. Rekrutacja uzupełniająca jes prowadzona poza systemem NABO. 

Od 31 lipca do 2 sierpnia do godz. 15:00 w szkołach, które mają wolne miejsca, należy składać pisemny wniosek. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu portalplock.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama