Reklama

Jak akcesoria są potrzebne do chrztu?

Opublikowano:
Autor:

Jak akcesoria są potrzebne do chrztu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszym sakramentem w życiu każdego chrześcijanina jest chrzest. To właśnie ta uroczystość powoduje przyłączenie młodego człowieka do wspólnoty Kościoła, dlatego powinna być szczególnie celebrowana. Do samego sakramentu konieczny jest zakup kilku akcesoriów chrzcielnych, które symbolizują wstąpienie na nową drogę życia. Jak przygotować się na chrzest dziecka?

Pierwszym sakramentem w życiu każdego chrześcijanina jest chrzest. To właśnie ta uroczystość powoduje przyłączenie młodego człowieka do wspólnoty Kościoła, dlatego powinna być szczególnie celebrowana. Do samego sakramentu konieczny jest zakup kilku akcesoriów chrzcielnych, które symbolizują wstąpienie na nową drogę życia. Jak przygotować się na chrzest dziecka?

Biała szata dla dziecka

Tradycja wykorzystywania białej szaty u chrzczonego dziecka sięga początków chrześcijaństwa. Wtedy sakrament ten udzielany był dorosłym, których po ceremonii ubierano w biały strój symbolizujący wkroczenie do nowego życia. Obecnie biała szatka jest obowiązkowy elementem, który należy przygotować dla chrzczonego dziecka. Na stronie https://www.holyart.pl/ znajdziesz różnorodne wersje koszulek i szat, które przeznaczone są do użycia w trakcie chrztu. Delikatne detale i staranne wykonanie sprawiają, że ubranka prezentują się wyjątkowo estetycznie. Wśród dewocjonaliów znajdziesz również chustki, które również często wykorzystywane są podczas chrztu. Wiele osób dodatkowo samodzielnie wyszywa na szatce imię dziecka i datę chrztu.

Świeca chrzcielna

Wśród akcesoriów religijnych niezbędnych w trakcie chrztu należy wymienić również świecę chrzcielną. Jej zapalenie w trakcie sakramentu symbolizuje przyjęcie światła Chrystusa poprzez wybranie drogi przepełnionej wiarą. Świeca chrzcielna nie jest wykorzystywana jednokrotnie – jest ona obecna również podczas kolejnych sakramentów. Wybierając świecę na chrzest, możemy zdecydować się na wersję tradycyjną, w kolorze białym, jednak obecnie dostępne są również inne opcje kolorystyczne. Świece często zdobione są dodatkowymi obrazkami ukazującymi anioły czy święte postaci. Warto zakupić wersję grubszą, bardziej masywną, która przetrwa w niezmienionym stanie przez wiele lat.

Pamiątki i prezenty na chrzest

Chrzest jest wyjątkową uroczystością, którą warto upamiętnić, wręczając rodzicom dziecka drobny upominek. Doskonałym pomysłem na prezent jest figurka anioła stróża, która nie tylko będzie przypominała o tym ważnym dniu, ale jednocześnie stanie się elegancką ozdobą dziecięcego pokoju. Wiele osób decyduje się również na sprezentowanie obrazka lub ikony przedstawiającej świętych. Taki drobny podarunek może towarzyszyć chrzczonemu przez całe życie. Popularne obecnie są również ozdobne medaliony przeznaczone do powieszenia nad kołyską. Zrezygnujmy natomiast z wisiorków, medalików oraz biżuterii, które znacznie lepiej podarować z okazji komunii świętej lub bierzmowania. Szeroki wybór artykułów religijnych gwarantuje, że każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś odpowiedniego.

Chrzest jest wyjątkowym sakramentem, który warto celebrować. Aby mógł być on przeprowadzony zgodnie z tradycjami, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Białe szatki oraz świeca chrzcielna stanowią symboliczne elementy, bez których sakrament straci znaczenie. Warto dodatkowo zadbać o drobne pamiątki, które będą przypominały dziecku o drodze wiary.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE