Reklama

Jak kupić dobry samochód używany w Polsce?

Opublikowano:
Autor:

Jak kupić dobry samochód używany w Polsce? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć społeczeństwo polskie coraz szybciej się bogaci to kupno samochodu z rynku wtórnego jeszcze przez długi czas zostanie jedynym rozwiązaniem by stać się posiadaczem własnych czterech kółek dla większości rodzin.

Choć społeczeństwo polskie coraz szybciej się bogaci to kupno samochodu z rynku wtórnego jeszcze przez długi czas zostanie jedynym rozwiązaniem by stać się posiadaczem własnych czterech kółek dla większości rodzin.

Zainteresowanie używanymi samochodami osobowymi jest bardzo duże – aut z drugiej ręki kupujemy prawie 5 razy tyle co nowych prosto z salonu. Prawdziwym rarytasem jest pojazd od pierwszego właściciela, zakupiony w autoryzowanym salonie. Nie zawsze jednak mamy tyle szczęścia, by trafić na takie auto. Sprawdź, kiedy musisz zachować największą czujność kupując używkę.

Przygotowanie do poszukiwań

Nie zaczniesz przeglądać ogłoszeń, jeśli nie będziesz wiedział czego szukasz ani ile masz pieniędzy, dlatego w pierwszej kolejności określ swój budżet. Przeznacz pewną kwotę, jaką chcesz wydać na zakup auta. Pamiętaj jednak, by nigdy nie przeznaczać na to wszystkich pieniędzy. Zaraz po zakupie czekają Cię wydatki z tytułu rejestracji czy ubezpieczenia (przykładowe znajdziesz tutaj: trade car insurance), warto mieć więc na nie wygospodarowaną gotówkę. Musisz określić też swoje potrzeby względem nowego (starego) samochodu. Zastanów się jak duży samochód jest Ci potrzebny i jakie masz oczekiwania względem poszczególnych parametrów – to pozwoli zawęzić krąg poszukiwań aut, które spełniają Twoje oczekiwania i potrzeby.

Pora rozpocząć poszukiwania. Najwięcej ogłoszeń jest w sieci, dlatego zacznij od przejrzenia wyspecjalizowanych serwisów ogłoszeniowych, skupiających się na ogłoszeniach motoryzacyjnych, portali aukcyjnych i standardowych serwisów ogłoszeniowych. Gdy któryś samochód wpadnie Ci w oko, oceń jego stan zdalnie. Jeśli zda pierwszy test, umów się na oględziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE