Reklama

Jak nosić męską marynarkę sportową?

Opublikowano:
Autor:

Jak nosić męską marynarkę sportową? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Męska marynarka sportowa była oryginalnie strojem noszonym przez sportowca na bardziej eleganckie i formalne okazje, a ta jej oryginalna funkcja po dziś dzień wpływa na jej dopasowanie.

Męska marynarka sportowa była oryginalnie strojem noszonym przez sportowca na bardziej eleganckie i formalne okazje, a ta jej oryginalna funkcja po dziś dzień wpływa na jej dopasowanie.

Chodzi o to, że marynarka sportowa powinna zawsze być na tyle luźna, aby umożliwić jej warstwowe zakładanie z innymi elementami odzieży np. luźny krój sportowej marynarki pozwala nosić pod nią nawet sweter. Zatem punktem nr jeden do zapamiętania jest to, że marynarki męskie sportowe powinny być zdecydowanie luźniejsze niż klasyczna marynarka.

Właściwości marynarek sportowych i ich wpływ na dopasowanie ich do stroju

Marynarka sportowa ma z założenia wyglądać na bardziej wytrzymałą niż oficjalny garnitur i marynarka. Jako takie zastosowano bardziej wytrzymałe tkaniny, aby marynarki męskie sportowe spełniały swoje założenia. Najbardziej popularnymi tkaninami używanymi w tych projektach są tweedy, dlatego stylizując ją trzeba pamiętać jakie inne materiały będą się z nimi dobrze komponować. Jak widać na https://manwoman.co/pl/ również i inne tkaniny, które mają chropowatą teksturę, mogą być również używane do produkcji marynarek sportowych.

Warto też zaznaczyć, że marynarki męskie sportowe występują zazwyczaj w odcieniach:

  • brązu,
  • zieleni,
  • szarości,
  • niebieskiego.
Często zdarza się też znaleźć marynarki sportowe w bardziej fantazyjnych wzorach, ale będą one jeszcze nieco trudniejsze w stylizacji.

Funkcja marynarek sportowych i ich stylizacja

Ponownie wracamy do pierwotnego celu marynarki sportowej. Miała służyć jako strój sportowy dla dżentelmena. To wyjaśnia ich bardziej surowy wygląd, a także niektóre szczegóły stylu. Np. marynarki męskie sportowe zwykle są wyposażone w kieszonki. Marynarka sportowa jest również najbardziej swobodną spośród różnych części oficjalnej męskiej garderoby, w związku z tym nie można jej nosić gdy wymagany jest garnitur – ale w kwestiach doboru reszty ubrania można sobie pozwolić na większą dowolność.

Poza tym, marynarka sportowa będzie miała więcej zastosowań niż blezer, ponieważ nadaje się do wielu luźnych i lekko elegancko wyglądających stylizacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE